Doğal Afetten dolayı kablo hasarı

Aksam saatlerinde bulunduğum bölgede çok kuvvetli bir rüzgar çıktı oturduğum binada iç tesisat yok adsl için turknetten önce turktelekom kullanıyordum bulunduğum binadaki kablolar hep ankstre den balkona yani bina dışından balkona direkt verilip evin içine gidiyor TurkNet 'e bildirdim bir kaç sorun var diyerek turktelekom ekipleri geldi ben bu binanın sorununu biliyorum tesisat içten gelmesi lazım dedi dedim bende abi önceden sen geldiginde o şekilde niye cekmedin diye normalde böyle bir hizmetleri yok elektrici çağırın diyor ama bizim buraya gelen kişi evlerede kabloyu duruma ve isteğe göre ücretsiz çekiyordu o gün o şekilde oldu acelemiz vardı cekmedik dedi bende rüzgardan dolayı kablomda hasar olduğunu dusunuyorum turktelekom TurkNet halledicek diyor turknette 108Tl ve kablo metre başı para alırız diyor kullanıcı taraflı bir sorun diyor dedim ben nakil yada farklı bir işlem yapmadım doğal afet sonuçta binamdaki bir kaç kişinin kablosundada hasar var dedim ücretsiz şekilde bunu yapmaları lazım degilmi

Senin sorunun aynısı başıma geldi benim evim müstakil senin gibi benim hat kablom da direkteki ankastreden direk geliyor TurkNet e arıza açıyorum telekom müşteri iç tehsisat sorunu müşteri sorumluluğunda notu düşüp gidiyordu dediğiniz 108 tl olan yerinde destek ekibini gönderelim dediler çünkü hangi elektrikçiyi çağırdımsa bu kablo bizim yetki alanımızı aşar biz bu direğe çıkarsak biri bizi şikayet ederse ceza yeriz dediler neyse yerinde destek ekibi geldi ve bu kablonun telekom sorumluluğunda olduğunu ve boşuna ücret ödemeyin diyerek ve ücret almayarak ve durumu raporlayarak TurkNet e bildirecem diyerek gitti ama ne yapan oldu ne de gelen oldu arıza kaydı açıyorum telekom müşteri sorumluluğunda diyor TurkNet yerinde destek ekibini gönderiyor böyle döngüye girdi arıza en son evde değildim telekom ekibinden gelen şahıs beni aradı bu kabloyu siz değiştirmeniz lazım bizim sorumluluğumuz da değil dedi ben ben değiştirsem bir ceza yermiyim dedim sıkıntı olmaz bilginiz varsa değiştirmek için değiştirebilirsiniz diyince gittim 30 metre kliteli bir internet hat kablosu aldım direğe merdiven dayayıp ben değiştirdim ne sorunum kaldı ne bişe 1.5 ay beni oyaladılar baştan söyleseler direk yapardım.

Sıkıntı şurda kendim bağlıyacağım fakat bizimki bina 4 katlı ankstre çok karışık kablo yığınlığı var hangi kablo kimin belli değil kendi kablomu biliyorum ama diğer bina sakinlerin internetine sıkıntı çıkarırmıyım diye biraz şey yapıyorum

Orası sizin el becerinize kalmış eğer ankastredeki bütün kablolar düzgün bağlandı ise sıkıntı olmaz istersen kapağını aç bak kendine güveniyorsan yap çünkü telekomdan meded bekleyin yapmıyorlar yada ücretsiz desteği talep edin gelsinler değiştirsinler.

Yani anladığım kadarıyla ankastreden modeme olan kabloda sorun var ve onu değiştirmek istiyorsunuz doğru mu? Direkten binaya gelen kabloyu siz değil Telekom ekiplerinin değiştirmesi gerekiyor.

2 Beğeni

Evet ankastreden evime gelen kablo kablo sadece evimin dışından geliyor normal tesisattan gelmiyor evvelsi günde kuvvetli bir rüzgar çıktı kablomda hasar var geldi telekom ekipleri lakin biz değil TurkNet yapıcak dedi turknette elektrikçi çağırın dedi kullanıcı dolaylı bir arıza dedi rüzgari ben çıkarmadımya dedim zamanında siz gelip dışardan çektiniz dedim

Telekom ekipleri geliyor bırakıp gidiyor ne yapmam gerek bilmiyorum

Keşke dediğiniz gibi olsa ama telekomdan bahsediyoruz

Sosyal iletişim beceriniz düşükse Türkiye de iş yaptırmanız çok zor. Ben o gelen Telekom ekibini sorunu çözmeden yollatmam.

Sorun iç tesisat ama. TT ekipleri bunu yapmazlar. Yapma zorunlulukları da yok.

Kendiniz veya bir elektrikçi yardımı ile dış ortam kablosu çekebilirsiniz.

İç tesisat, bunu yapmazlar diye bir şey yok. Tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır. O an yakalarsam ekibi yaptırırım işi.

Valla 4.kat bu kış gününde ben tatlı komasına da girsem o topa girmem açıkçası.

2 tane Atatürk vesikası 5. Kata kadar cikarir:D

1 Beğeni

Extra olara kablonun hasar alıp almadığını da bilmiyor arkadaş. Yeni kablosu hazır mı değil mi onu da bilmiyoruz.

Hee orası farklı değil 5, 20 kat a bile kablo atılır seven çok var o vesikalıkları. Ama genelleme yapmamak lazım.

Ben evde olmuyorum ben evde olsam yaptırırm zaten her şey hazır sadece bağlıyacak

Sorun iç tesisaatta değil dıştan geliyor dıştakini içe alıcaklar

1 Beğeni

İç tesisat dediğimiz şey ankastre ile modem arasında ki bağlantıdır. ister duvarın içinden gelsin ister dışarıdan binanın duvarlarını dönerek gelsin. ankastre ile mode arasında ki bağlantıyı elektrikçiden destek alarak yaptırabilirsiniz.

1 Beğeni

Fiber olmadıgı sürece hiçbir iss iç hat kablolarına karışmaz kendi sorumluluk alanlarında değil elektrikçiden başkası yapmaz bence

2 Beğeni