Diyarbakır kayapınar internet yok mu

destek kaydı oluşturdum henüz dönüş yok. dünden beri modem (Zyxel vmg8623-t50b) internet ışığım kırmızı yanıyor. internet hizmeti alamıyorum. modemi 2 gün önce değiştirdim. yeni modemle (Zyxel vmg8623-t50b) bir gün internette gezindim ama 2. gün kesildi. şu an modemden mi, türknetten mi yoksa türk telekom altyapı çalışmasından mı bilmiyorum. yardımcı olabilecek biri var mı acaba. modemimi dışardan aldım, ayarlarını kurdum. forumda gezinirken bir takım ayarları görüp onları da uyguladım ama dediğim gibi ilk gün dışında internete bağlanamıyorum. TurkNet şeffalık raporunda diyarbakırda internet arızasından bahsedilmiş, fakat yer tam olarak belirtilmemiş. kayapınar/ fırat mah. TurkNet arızası yaşayan başka var mı acaba…

https://twitter.com/TTDestek Adresinden sizi aramalarını isteyerek altyapı çalışmaları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Online İşlemler den arıza sorguladığınız da genel arıza görünüyor mu? Destek kaydı oluşturduysanız geri dönüş yapılacaktır.

Destek kaydı üzerinden dönüş sağlandı. Türk Telekom a havale edildi. Türk Telekom yetkililerini beklemekteyim. Müşteri temsilcisi altyapı sorunu ya da çalışma yapılmadığını söyledi. Modemden şüphelenmeye başladım açıkçası. Ayarlarını da söylendiği gibi yaptım. Ama yok nafile.

O TurkNet sitesinde gösterilen Diyarbakır arızası aylardır veya senelerdir var. Niye orada bilmiyorum.

Arıza bildirimlerini ilçe ve mahalle hatta site bazlı yapsalar keşke.