Digiturk Turknet

Dün babamı aramışlar; ödediğiniz faturanın 60 TL’si TurkNet 'e 30 TL’si Digiturk e gidiyor ister kullanın ister kullanmayın demiş, babam da tamam demiş.Forumda gezdim bir kaç tane buldum galiba dolandırıcıymışlar.Ama her hangi bir onay yok ortada, TurkNet e geçenleri aradıklarına göre TurkNet e ait abonelerin telefon numarası Turknetten çıkıyor yani içinizden biri yapıyor bunu para için.

1 Beğeni

Numarayı tekrar aradık direkt müşteri hizmetlerine bağladıkları için dolandırıcı olduklarını anladık.Yazdıklarıma göre her hangi bir dolandırılma söz konusu mu?

1 Beğeni

Uzak durun bu aralar sayıları çok arttı. Dolandırıcılar.

geçmiş olsun onayladıysa babanız dolandırıldınız…

Sıkıntı olmaz taahhüt imzalamamışlar daha sadece telde onaylamış. Digitürkü arayıp iptal edin. Benimde başıma Turkcell sayesinde geliyordu. Hemen arayıp iptal ettirdim.

Bunlara ciddi cezalar gerekiyor. Elini kolunu sallayan dolandırıyor.

Yani biz şimdi başvuru mu yapmış olduk?

Numarayı bizimle paylaşırsanız gerekli birime iletebilirim. Bu numaralara itibar etmeyiniz biz gerekli suç duyurusunda bulunmaktayız.

1 Beğeni

Emin değilim yinede bir arayıp sormaktan zarar gelmez. Bende kurulum için tarih vermişlerdi. Herşey 10 dk içinde olmuştu :smiley:

850 473 0362, Benim şuan ne yapmam gerekiyor? Onaylamış mı sayılıyor?

Merhabalar, konunun detayını ve size çıkan faturanızın ekran görüntülerini benimle paylaşır mısınız? Ben TurkNet çalışanıyım.

Özel mesaj atılmıyor buraya atsam olur mu?

Şimdi size özel mesaj attım. Oradan geri dönüş yapabilirsiniz.

Beni de arıyorlar (tabi tabi öyledir diyorum.) çağrıyı sonlandırdıktan sonra Engelle ve Spam olarak bildir seçeneğini işaretliyorum.
Bir ara aradıklarında taş devrinde gibi yaşıyorum ne elektrik var ne su, internet ne arar dedim de.

Bu dolandırıcılar bir beni aramıyor. Duyun sesimi arayın beni🙂.

+908505333651
Bu akşam 18:25 de aradılar ilk menmunmusunuz diye sordu sonra konunun başlığında yazdığı gibi şekilde konuştu ben de sonra bakayım dedim yine ararlar büyük ihtimal. Ama burdaki sorunun dijitürkün beni nasıl bulduğu veya benim TurkNet abonesi olduğumu nereden bildiği. Bundan birkaç hafta önce de Türk Telekom kampanyası diye aramışlardı. Turknetten numaralarımızı satıyor mu diye şüphelenmeye başladım. Bunu acilen çözmeleri gerekiyor yoksa müşteri kaybederler.

0 (216) 205 09 12

0 (850) 480 33 42

Bu iki numaradan TurkNet Dijitürk kampanyası adı altında arandım. İtibar etmeyiniz, gerekli yere de iletirseniz sevinirim admin

Numaraları bize bildirdiğiniz için teşekkür ederiz. Aşağıda ilettiğim numaralar haricinde TurkNet sizinle iletişime geçmez. Arka planda ilgili birime aktarıyorum, iyi geceler dilerim :new_moon_with_face:

BİREYSEL ABONELER İÇİN

TurkNet Hızlı İşlem Hattı : [0(850) 288 80 80]

TurkNet Satış ve Başvuru Takip Hattı : [0(850) 288 80 81]

TurkNet Çağrı Merkezi : [0(212) 703 43 71]
TurkNet Fiber Satış ve Başvuru Takip Hattı: [0(850) 288 80 16]

TurkNet Fiber Müşteri Destek Hattı: [0(850) 288 10 10]

İŞYERİ ABONELERİ İÇİN:

TurkNet KOBİ Destek Hattı : [0(850) 288 30 30]

TurkNet KOBİ Satış ve Başvuru Takip Hattı : [0(850) 288 30 40]

TurkNet KOBİ Fiber Satış ve Başvuru Takip Hattı: [0(850) 288 30 20]
Faks: [0(212) 216 55 60]

0850 755 73 73

0850 520 08 14

0850 480 33 42

aynı muhabbet üzerinden bu numaralardan arandım. üstelik daha aktivasyon sürecinde olmama rağmen yeni TurkNet abonesi olduğumu biliyorlar. bilgilerin sızdırılması tam 48 saat sürmüş ne yazıkki. 99 liralık faturamın 49 lirası TurkNet 49 lirası digiturk olarak ikiye ayrılacak diye kandırmaya çalışıyorlar. adımı soyadımı evimin adresini kapı numarasına kadar biliyorlar. turknetten aradıklarını ve bu kampanyadan faydalanmam üzere digiturk birimine aktardıklarını söylüyorlar. bilginiz olsun istedim.

Bunun sebebi abonelik açarken Kişisel veri işlemeye izin vermeniz veya eve gelen kurulum/arıza ekibinin imza aldığı (kurulum belgesi değil) kağıtta kendilerinin kişisel veri işleme iznini işaretlemesi ve sizin bakmadan imzalamanız. İlk seçenek için tabii TurkNet dolandırıcılarla paylaşmıyordur fakat işlendikten sonra veri artık TurkNet A firmasına verir o B ye ordan sızar vs.

Benzer şeyleri tüm firmalar yapıyor neredeyse X zincir marketten indirim için kart almak istiyorsunuz onay gelecek diyor, aslında gelen onay kişisel veri işleme onayı oluyor. Devlet takibi şart buna.
Gerçi bazı firmalar kişisel verinin düzeltilmesi/silinmesi maddesine bile uymuyor ayrı mevzu.