Digiturk dolandırıcılığı

Merhabalar arkadaşım TurkNet kullanıcısı dün arkadaşımı şu numaradan aramışlar 0212 473 73 73
Digiturk turnet ile anlaştı ödediğiniz faturanın yarısını digiturk alıyor evinize digiturk baglatmak istermisiniz demiş arkadaşımda tamam diyip digiturk bağlatmış bugün dolandırıcılık olma ihtimali var mı? Bu numaranın arkadaşım zor durumda kalabilir benim bildiğim TurkNet in digiturk ile anlaşması yok teşekkürler

Dolandırıcı! Bu numaraları, “TurkNet” olarak kayıt edin genel de bu numaralardan dönüş alırsınız. Sizi arıyan numarayı basitçe “Google” aracılığıyla numarayı yazın, karşınıza çıkan değerlendirmelere bakın.
TurkNet Hızlı İşlem Hattı : 0(850) 288 80 80 (Şebeke içi ücretsiz)

TurkNet Satış ve Başvuru Takip Hattı : 0(850) 288 80 81

TurkNet Çağrı Merkezi : 0(212) 703 43 71

3 Beğeni

Arkadaşıma durumu anlattım hatta TurkNet in kendi iletişim numaralarıni dahi yazdım maalesef anlamadı ve evine digiturk bağlatmış şimdi nasıl bir yol izleyecek arkadaşım

Benide aradılar birseyler sorunca yüzüme kapattılar arkadaşım maalesef kanmış

TAAHHÜT verildiyse maalesef işi zor ama sanırım, 14g geçmeden TAAHHÜT iptali olabiliyor diye biliyorum.

Maalesef 12 aylık sözleşme imzalamış sonra aradığında aynı numarayı TurkNet ile anlaşmamız yok demişler iptal etmek istiyorum demiş arkadaş yarın dönüş yapacaklarmış

Cayma hakkı var. Gerekirse pazartesi gününden sonra tüketici hakem heyetine başvuru yapabilir… Digitürk ü sevdi ise iyi seyirler dilerim :person_shrugging:

1 Beğeni

Ya hayır ben şunu anlamıyorum. Dijital çağdayız değil mi arkadaşlar?
İnternet elimizin altında ve her istediğimizi bulabiliyoruz hemen hemen.
Bir kişiyi dolandırmak bu kadar kolaysa vay halimize diyorum.
Şunu sormak hiçmi aklına gelmemiş ARKADAŞINIZIN ?
Benim abone numaram kaçtı unuttum ?
Bilemezse zaten TurkNet ile bağı yoktur.
Pes dedirtiyorsunuz resmen.

3 Beğeni

Bu kadar sinirlenme ya sakin :joy::joy:

Gerçekten haklı bu arada o kadar kolay olmamalı.

2 Beğeni

TurkNet çalışanları dahil bu tarz firmalarda çalışan bazı elemanlar kayıtlı müşterilerin numaralarını belli ücret karşılığı satıyorlar… askerden geldiğimde yeni hat ve numara almıştım eve giderken bilmem ne otelinden mesaj gelmişti :slight_smile: daha numaramı ben bilmiyordum :smiley: buna bi çözüm bulunması gerekiyor…

1 Beğeni

aynen bende bundan şüphe ediyordum telefon ve hattı yeni aldım hiç bir yerde kullanmadım sadece devlet resmi işlerimde kullanıyorum turknetede bu numaramla kayıt oldum
her hangi iss yada başka kurumlarda sorgulama yaptırmadım
topu topu 10 kişi biliyordur numaramı…
numara ve kişisel bilgileri sızdırma var gibi geliyor banada…

Bu numara digiturk’un resmi numarası. Göz göre göre TurkNet ile anlaştık diyorlar mı gerçekten?

Şikayet edin. Acımayın. Aynısını bende yaşıyordum. Altyapım yokken superbox almak için başvurdum başvurum reddedildi. Tam farklı adres verecektim aradı bir numara işte ikisi bir satılıyor digiturk almazsanız superbox verilemiyor vs vs dedi. Acilliğinden bir an kanıp onayladım. Fakat içime sinmiyordu hemen aradım Trukcell’i anlattım durumu. Öyle birşey olmadığını söyledi. Hemen digitürkü arayıp iptal etmiştim. Kurulum yapılmadıysa hemen iptal edebilirsiniz. Verilmeyen bir hizmetin faturasını kesemezler.

Taşeron firmalar yapıyorlar bunları genelde. Ama ilk mesajda paylaşılan numara Digiturk’un resmi numarası. İş bu raddeye geldiyse vay halimize.

1 Beğeni

Sizinle bu şekilde iletişime geçen tüm numarları arka planda bir dosya halinde tutuyor ve hukuk birimimizle paylaşıyoruz. Numaralara neren ulaşıyorlar bunların sorgulamasını yapıyor ve bu durumun önüne geçmeye çalışıyoruz. Biliyoruz çok can sıkıcı bir durum bu ancak takip ettiğimizi ve gerekli hassasisyetle konuya yaklaştığımızı bilmenizi isterim.

Bu numarayı da şikayetinizle birlikte dosyaya ekliyorum ve arkadaşlarımla paylaşıyorum.

3 Beğeni

geçen benide aradı 0850 484 0856 / 0212 920 03 46 bu numaralar kadın 10 dk anlattı en son bitirdi bende bişe demeden direk yüzüne çat diye kapattım sonra engeli bastım

işin kötü tarafı benim numaramın TurkNet müşterisi oldugunu nerden biliyorlar ???

1 Beğeni

ozaman bu işin içinde TurkNet çalışanları var

1 Beğeni

Bilmeleri problem zaten benimkini biliyorlardı arkadaşı getir kampanyamı bile biliyorlardı