Destek kayıtları

resim Son güncelleme vaktinde mesaj gelmediğinde konu ile ilgili çalışma mı yapılmış oluyor merak etmiştim bir de hız düşüklüğü çeviri sesi olmaması ve kopmalar yaşamaktayım telekom önceki destek kayıtlarında müşteri kaynaklı demişti ancak oturduğum apartman 2 yıllık ve kapı komşumun hat değerlerinde hiçbir sorun yokken ve 12mbps kullanabilirken ben 2 ve altını alıyorum kablolarımız kapımıza kadar aynı kablo ve aynı yerden geliyor geçenlerde altyapı konusunda tekel olan şirketin farklı iss lere böyle sorunlar çıkardığını duymuştum tavsiyeleriniz nelerdir şimdiden teşekkürler. not=daireme gelen kablonun dairemin içine bağlandığı yere modemi bağlayıp hat değerlerime bakmıştım ve bir değişiklik yoktu

Merhaba, hat değerlerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

şu şekilde

İç tesisat çok kötü görünüyor ama bu kadar düştüğünde genelde sorun ankastreden daireye gelen kablo değilde duvardan modeme giden kabloda oluyor. Başka kablo ile deneme şansınız varmı ?

splitter da vardı onu da devre dışı bıraktım ancak bu kadar oldu

Bu şekilde değilde duvardan gelen kabloyu farklı bir kablo ile direk modeme takın düzelmez ise modemi ankastrede telekom regletine bağlayıp ölçüm yapın.

Daha önce hem duvardan gelende hemde ankastrede ölçüm yamıştım duvardan aynı sonuçtu ankastreden de 5mbps gibi bir değer almıştım

Ankastreden normal telefon kablosuyla test etmiştim yarın cat5 ile test edebilirim

Yerinde destek istemişmiydiniz ?

Hayır istememiştim ilçede yaşadığım için ekipler de geç gelebiliyor önceki bağlattığımızda 2 hafta sürmüştü

Destek numaram da şu şekilde 33460145

Yerinde destek de ekipler kontrol eder sorun iç tesisat da ise 99 TL ücret alırlar. Sorun sizden değilse ücret almadan çözüme giderler.

Destek kaydından iletmem gerek değil mi?

1 Beğeni

Evet destek kaydına yazabilirsiniz.

Ankastrede bağladığınız zaman da hat değerleri alıp paylaşır mısınız mümkünse

bugün herhangi bir şey yapmadığım halde hat değerlerim bu şekilde değişti ilk resim sabah diğeri ise şuanki değerlerim arada kopma yaşandı gün içinde tekrar ankastreden ölçüm yapacağım buradan paylaşırım

1 Beğeni

Bu şekilde kopma yaşanmaz diye tahmin ediyorum. Sorun iç tesisat değil eğer bu duruma geldi ise. Ankastrede biraz daha iyileşebilir diye tahmin ediyorum