Destek ekibinin verdiği cevap

dünkü destek kaydım 22 saat sonra böyle cevap verildi ve kaydım internet arıza olarak güncellendi. Yandık galiba. Hız performans sorunu idi derdimiz arızaya çevirdiler :grin: normalmidir ?

1 Beğeni

Evet normal işliyor gibi görünüyor süreç

Yarın da köye gideceğim 2 gün yokum. Bak sen olaylara şimdi. Neyse süreci buradan sizlerle paylaşmaya devam edeceğim

1 Beğeni

Evet destek ekibi sorunumu çözmedi malasef :slight_smile: tamda umduğum gibi çıktı. Boşu boşuna bekledik !

Şöyle söyleyeyim. Onlarda DSL ışığım yandığı gözüküyor. Muhtemelen bildirimimi yanlış yaptığımı sandı veya hızlı hızlı işlemleri halletmeye çalıştığı için başlıktan yanıldı o yüzden anlayışla karşıladım. Malum çok çalışanları yok bu adamların üzerine kalıyor tüm işler. Kablolarda atlak veya kros vardı sanırım. TurkTelekom ekibi santralden binadaki bağlantıya kadar göz gezdirip 5dkya internetiniz gelecek dedi. İnternetin gelmediğini görünce dışarıda bir işlem yaptı sanırım o beyaz dolapta bir şeyler yaptı bilmiyorum sonra internetim geldi şuan 100mbit internet 8mbit upload alıyorum sorunsuz şekilde.

Yani benim bu durumda ne yapmam gerek üstad onu anlayamadim. Destek açıyoruz. İlgilenmiyorlar.d büyük ihtimal turktelekom gelip kutudan benim ayar yapması lazım. Çünkü TurkNet 'e geçince ekledikleri aşikar.

Onlar sinyal alıyormuş o yüzden yanılmışlardır. Bu tarz durumlarda sıkıntı çıkıyor. Bugün sabah birisi arayıp iş emri verdiğini söyledi modemi kapatmamı isteyip tekrar kontrol etti ve 2-3 saat önce internetim geldi.

2 Beğeni

Ben başta adsl2+ sinyal alıyordum ve 27ye kadar alabilirken 16 üstünü alamıyordum. Ben TurkTelekomdan geçiş yaptım. Oradaki abonelik babamın üstüneydi aynı hattan TurkNet 'e geçiş yaptım kendi adıma. TurkTelekom iptal işleminde saçmaladı ıslak imza gözükmüyormuş falan filan. Eğer arızanız bu tarz bir şey ise Turk Telekom bölge müdürlüğüne gidin. Eğer bu işlerden pek anlamıyorsanız sizinle ilgilenmezler çünkü abonesi değilsiniz. Ben teknik bilgilerden devre numarasını bulup oradan işlem yaptırdım altyapı tt nin olduğun için sağolsun santrale mail attı oradaki abi. Ayrıca turknetin arıza kaydı aktif değil onu açsınlar dedi. Artık TurkTelekoma gidip konuşmam işe yaradı mı bilmiyorum ama bu işi direk TurkNet in yapması lazım muhattabı onlar. Muhtemelen söz geçiremiyorlar…

Ttneti arıyorum. TurkNet 'e iletişime geç. Twitter dan yazıyorum. TurkNet 'e iletişime geç. Benim bağlantım var. Hatta şuan 53 mbps alıyorum. Normalde 82 almam lazım ama 100 Luk pakete basvuramiyorum. Hattım kaldırmıyor. Ama TurkNet 'e geçmeden önce 89 mbps hız alabiliyordum. Geçtikten sonra birşeyler oldu kimse de yardımcı olmuyor. Siz nasıl başka TT den yardım aldınız şaşırdım. Çünkü TT den ne sosyal medya ne müşteri hizmetleri tarafından destek alamıyorum. TurkNet 'e muhattap olun diyorlar lafı ağzıma tikiyorlar. Turknette sağolsun hızınız size düzgün ulaşıyor diyo kapatıyor konuyu. Tamam sinyal düzgün ulaşıyor doğru ama.d az ulaşıyor. Bundan dolayı bana vaad edilen 82 mbps yi alamıyorum.d diyorum hat değerim önceden böyleydi şimdi böyle oldu. Hala anlamiyorlar. Ya ben ingilizce konuşuyorum ya onlar anlaşamadık gitti.

Hayırlı olsun güle güle kullan. :slight_smile::slight_smile:

1 Beğeni

Eğer VAE ise TT bölge müdürlüğünde gidip teknik bilgilerdeki devre numarasını verin ve durumu anlatın. YAPA ise onu TurkNet kendisi halleder. Ben de 2 yıl önce 11mbps hız alıyordum TurkNette. Arıza çıkınca 2 hafta ben de TurkTelekom’a geçersem mecbur yapacaklar diyip TurkTelekoma geçtim ki hemen düzelttiler :slight_smile: Ancak hızım 8mbps ye düştü altyapı kaldırmıyormuş falan bir olayı vardı tam hatırlamadım. Sonra altyapı gelince sözleşmem bittiği gibi TurkNet’e geçtim ama beni kendileri bayağı zorladılar… Firma, teknik ekiplerine biraz daha yatırım yapmış olsa zannetmiyorum üzerine tanımam başka firmayı. Ama aceleden saçma cevaplar veriyor çalışanlar.

Teknik bilgiler de devre numarası yokki. Santral yazıyor sadece. Ekran görüntüsü atabilirsiniz bakayım Ordan

Altyapınız VAE mi YAPA mı? Resimdeki gibi bir bölüm olacak. TurkTelekom iş emrini TurkNet’ten alıyor normalde. Bu arıza için TurkTelekom ne der bilmiyorum gidip sormanızda fayda var.

Tamam buldum devre numarasını. Ama TTNet ile telde görüştüğüm de bağlı olduğunuz operatörle görüşün dedi. Telekoma gitsem iplemezler.

saha dolabına bakan tt saha ekibini yakaladım adama sorunum var dedim telekom mu dedi hayır TurkNet dedi firmanla görüş kardeşim biz bakmıyoruz deyip ( azarlar gibi tavırlar ) tamam dedim gittim uğraşmadım.

Aynen öyle. TurkNet iptal ettirmeyi düşündüm. Neetsped aradım. Yaşadığım sorunları anlattım. Bize gelin biz iş emrini söke söke veririz dediler. TurkNet iş emri verdiremiyor dediler bana telde.d turknetin iş emri verdiremedigi diğer operatörlerce bile biliniyor.

o konu tartışılır rekabetçi bir firma müşteri kapmak isteyecektir ne kadar doğru ne kadar yanlış bilinmez sallamışta olabilir TurkNet bence onlardan daha populer. :slight_smile:

1 Beğeni

Böyle giderse popülerlik hüsran. Mesela neetsped 75 mbps ve 7/24 MH var. Turknetle aynı fiyat. Neetsped şikayetlerine bakıyorum. Turknette geçenlere bakıyorum herkes memnun. İnşallah bu günlerde geçer de duzelir TurkNet. Bizde artık rahatlariz.

denemekte fayda var dene tahhütname yok sonuçta bakalım gerçekten yapabiliyorlar mı. hattını kapatma taşıma muhabbeti var onu yap onları denemekten zarar gelmez onlarda da tahhütname yoktu. 7/24 MH var olabilir fakat dedikleri gibi telekoma iş emrini uygulata biliyorlarsa mh işe yarar olmuş olur kendi düşüncem bu yönde

TT den geçtiğim için. Transfer olmuyor. Yeni abonrlik başlatmak gerek bu arada TurkNet iptal etmem gerek. İşler karışacak baya yani. Birde iptal edilmesine rağmen fatura odeyenleri duyunca korktum açıkçası. Bunlara rağmen Birde TurkNet de durmanın tek sebebi. Bu forum da ki Bekir Kopuz ve hakan beydir.