Değişken Snr ve Hız

Merhabalar Arkadaşlar ;

Uzun süredir upload hızımda sorun yaşıyorum (hatta daha önce konu açmıştım) Modemim Asus DSL N16. Anlastre kutudan direk modem geliyor hat kablosu. Ek yerinde boncuk konnektör ile ek yaptım. Modem arayüzden baktığımda 0.94 olan upload hızım 1.4 - 1.9 civarlarında bilmediğim şekilde Snr değeri tavan yapıp download ve upload hızı düşüyor, bazen de Snr değerleri tabiri caizse yerlerde gezip download ve upload değerlerim yükseliyor. Neden bu şekilde değişkenlik gösterir? Resimleri ekliyorum.

YAPA da mısın?

Öyle ise santrale olan uzaklığınız nedir?

Yapa da değilim. Vae deyim. 35 lik paket tanımlı. 714 metre saha dolabı uzaklığı

Spliter yok ise port bozuk olabilir. Saha ekibine bunu nasıl anlayabilirsiniz orası muamma. Onlar ölçüm yaptığında yanlarında olman gerekir ki bir kaç defa ölçüm yapıp zayıflamanın yüksek olduğu ana denk gelsin

Abi kayıt açmaktan bıktım. Splitter yok. 1 yıldan fazla 2.99 upload alıyordum. Nisan 15 te bir gitti Upload gidiş o gidiş. Tt ekibi ile görüşme şansım oldu. Port değişimi yapmışlar 2-3 kez. ama saha dolabına uzaklık 714 metre ondan dolayı bu hız dediler. 400 metre mesafede saha dolabı var transfer istedim şu anlık gelişme yok ama içerden bir mühendis buldum bakalım ne olur :smiley:

1 Beğeni

Umarım olur. Ama bu zayıflamanın kablo arızası dışında ki nedeni büyük ihtimalle port. Yada dslam in elektrik tesisatı… başka aklıma bir şey gelmiyor

En son çare TT il müdürünü rehin alıp fidye olarak evin dibine santral isteyeceğim :smiley::smiley:

1 Beğeni

Bak bu da mantıklı bir eylem :joy::joy::clap::+1:

Yapacak başka birşey bırakmadılar. O kadar para kazanan bir şirket altyapıya önem vermiyor, paketler pahalı. Alternatifler varken Hala bunlara gidip de internet istiyorum diyorlar uyuz oluyorum :smiley:

1 Beğeni

Port sorunlu
Sdsssss