Değişken hız sorunu

Bugün Türknetli oldum ilk başta 35mbps’ye yakın bir hız alıyordum iyiydi internet fakat sonradan hızımın 100’e çıkarılmasını talep ettim karantina dolayısıyla pazartesi ilgileniceklerini söylediler ama şimdi nedense internet bir anda yavaşladı 4-8 arası bir hız alıyorum bazen 35’e geri çıkıyor anlık ama tekrar düşüyor nasıl çözebilirim bu sorunu. Neden kaynaklanmış olabilir?

Derya Hanım, Merhaba TurkNet TurkNet Online İşlem Merkezi den teknik bilgiler kısmına girip SS ekler mısınız buraya lütfen. Bide modem arayüzünden hat değerlerinizi atar mısınız ? Bide TurkNet TurkNet Online İşlem Merkezi den “hizmetlerim” kısmına girip kaç mpbs ye kadar paket tanımlanmış ona da bakar mısınız?

@mehmetcan ne düşünüyorsunuz sizce neden oluyor

100 mpbs lik pakete geçiş yapmamışsınız. 100 mpbs lik pakete geçmeyin zaten. Hattınız max 76 mpbs ye kadar destekliyor. Bu yüzden 50 mpbs lik pakete geçiş yapmak için, TurkNet TurkNet Online İşlem Merkezi’e girip yardım merkezi > İşlem > Paket/Tarife/ kampanyam ile ilgili destek istiyorum. Adımlarını izleyerek destek kaydı açıp “paketimin 50 mpbs ye güncellenmesini istiyorum.” Yazmanız yeterli olacaktır.

1 Beğeni

Attığınız kablosuz test içinde şunu soylıyım size ; kablolu test her zaman için dikkate alınır. Kablosuz testte aldığınız bu hız gayet normal

1 Beğeni

Kablolu testte de sonuç aynı bazen 15 mbps bazen 5 bazen 34 veriyor ayrıca aradığımda 94 mbps desteklediği söylendi o yüzden 100 geçmek istedim hem 74 bile olsa 50 mbps limit koyulması saçma alabiliceğim tüm hızı almalıyım

Limit değil Derya Hanım, paketler 35-50-75-100 diye gidiyor.

1 Beğeni

Bende ayni sikintiyi yasiyi yasiyorum
Bakin turknetten oncesi ve sonrasi TurkNet pismanlikmis ulan millet diyordu diyordum firmayi karaliyolar ana gercekmis kablolu baglanti kullaniyorum tek pc hiz testi cok degisken telekomda iken 10 12 olan ping 40 oldu