Değişen hız hk

Başka bir modemle denediniz mi?

evet tplink TD-W9970 ve zyxel vmg3625-t50b ile denedim

Bu hattın zayıflamaya göre 70-75 i sağlıklı alması lazım. Ama d1 snr değerine bakınca da sınırda olduğu görünüyor. İsteseniz paket tarife adımından kayıt açıp tarifenizi önce 35 mbps e sonrasında 75 mbps e çektirip deneyin. Bunun dışında yapılacak şeyler varsa Zaten kaydınıza bakan teknik personel yapmıştır diye düşünüyorum.

Merhaba Erol Bey,

Türk Telekom ekiplerinin kontrollerinin devam etmekte olduğu bilgisini aldım. Kontroller sonrası raporlar tarafıma ulaştığında sizleri bilgilendireceğim.

İyi günler dilerim.

1 Beğeni

bekliyorum bakalım sonucu

aynı sorunu birebir bende yaşamaktayım TurkNet abonesi olalı yaklaşık 3 sene olacak ilk verdikleri hız +80mbit üstüyken modemimi daha bir modem ile değiştirmeme rağmen hızım şuan 62mbitlerde geziyor, ne mesafe farketti port arasında nede farklı bir değişiklik oldu. merakla takip edicem bu postu

1 Beğeni

nasılsa bu eski üye diye hız mı düşürüyorlar anlamıyorum, tam karşı dairemde kardeşim oturuyor o gayet güzel hız alıyor :smiley: şaka gibi

FTTC (ADSL/VDSL/VDSL2) Altyapı üzerinde her bölge santralinde belirli bir kapasite üzerinden hizmet verilmektedir, yeni abone eklenmesi veya hız yükselten abone olması durumunda kapasitede düşüş yaşandığı için modeminizde ulaşılabilir hız değeri düşer bundan kaynaklı olarak eski aldığınız hızlara ulaşamayabilirsiniz. Bunun çözümü yerleşik operatörün kapasite artırma çalışması yapması olacaktır bunun içinde bölgeden çok sayıda hız düşüklüğü şikayeti gelmesi gerekmektedir.

1 Beğeni

Saha dolabından hizmet alan abone sayısı, yüksek hız tarifesine geçen abone sayısı arttı ve buna ek olarak sizin ankastrede ki bağlantıların 3 yılda korozyon a uğraması ve modem e gelen kabloda ki kablosunu yıpranması da eklenebilir bu hız düşümü nedenine :person_shrugging:

@Baran bey aynı saha dolabına bağlı, aynı iss yi kullanıyoruz, aynı bina karşılıklı oturuyoruz kardeşimle

1 Beğeni

kendi yazdığımı tekrar güncellemek istedim bilgilendirme için; bu mesajdan sonra portal üzerinden bir talep açmıştım konuyla alakalı bugünde tt’dan arkadaşlar gelip port hattını yenileyip port üzerinde olan kabloları yenilediler şuanda test yaptığımda hız 71mbitlere kadar çıktı buna da şükür 2 gün içerisinde bu kadar hızlı ilgilenilip çözülmesi sevindirici, tebrik ederim bir kez daha TurkNet 'i

1 Beğeni

darısı başıma artık, düşük hız dedik komple gitti :slight_smile: