Degerleri yükseltmem icin cat kablo önerisi

Hızımı yükseltemiyorum ne yapsam olmadı destek cağrı TurkNet Online İşlem Merkezi derken birde buna el atayım ankastreden evime direk telefon kablosu geliyor onu söküp cat kablo taksam degerlerim yükselir mi tesekkurler

Sizin sorununuz kilit ile alakalı görünüyor. Değerleriniz çok güzel şimdilik kabloyu değiştirmenize gerek yok.

Kilit derken ne yapmam lazım mesela denemedigim sey kalmış hızım yülselmiyo bi türlü

Hattınız üzerinde DSLAM kilidi var gibi duruyor. Bunun için TT ile iletişime geçebilirsiniz. Hatlara koyulan DSLAM kiltleri TurkNet ile alakalı değildir.

Burada bi arkadaş dslam kilidi 80 den sonra etkiler demisti bana ben en boş zaman da 30 mbps alıyorum kablolu sadece pc baglıyken yine de dslam kilidimidir

Hakan bey lütfen yardımcı olun

Snryi 10a düşürmeyi de denediniz mi?

Şu an hangi paketi kullanıyorsunuz? Dslam kilidi 100 paketinde hızın 79 veya 88 e sabitlenmesidir. Siz 30mbps aldığınızı söylemişsiniz. Kayıt oluşturun ve 15 dakika ara ile yapılmış 3 kablolu hız testi gönderin. Önce hızınız düzelsin daha sonra modemle buluşan hızı 100 yapmak için uğraşabilirsiniz. Şuan ki değerleriniz ile speedtest de 72 civarı almanız gerekiyor.

1 Beğeni

Ben zaten 70 felan alsam kimseyi rahatsız etmem bana yeter ama o hız gelmiyo TurkNet Online İşlem Merkezi de talebim var bekliyo oyle gecen hafta TurkNet aradı bizim saha ekibi gelsin olcüm yapsın birsey cikarsa ucret yok dedi türktelekom geldi birsey yokmuş dedim bizim saha ekibi baksın dedi tamam dedim geldi ölcüm yaptı hic bir promlem yok dedi simdi bekliyorum ne olacak türk telekoma iletildi kontrol ediliyor yazıyo

1 Beğeni

Hat değerlerinde yazan 79mbps hızın ne kadarını alabiliyorsunuz (kablolu ve kablosuz olarak)

Valla sen dedin snr margini 4 ten 30 kadar denedim hız aynı degismiyo degerlerim oynuyo az birsey hızlar kablo kablosuz şöyle

Farklı bi modemle denediniz mi?

Denedim degisen birsey yok malesef sorun ne bi anlasam sundan dolayı diyecem ama yok bi türlü cözemedim 20 gün oldu internet bağlatalı 35 le başladım 75 100 derken birsey degısmedi

Sizin durum çok garip modeme gelen hız belli ama bu hıza ulaşamıyorsunuz. Dslm kilidiyle ilgili bir bilgim yok o yüzden yardımcı olamayacağım maalesef.

Aynen öyle cok garip modeme kadar geliyo hiz modemden bana gelmiyo