Degerler nasil?

TCM(Trellis Coded Modulation) On On
SNR Margin 3.3 dB 25.1 dB
Line Attenuation 9.9 dB 0.0 dB
Power 13.8 dBm 8.1 dBm
Path Mode Fast Path Fast Path
Interleave Depth 1 1
Data Rate 94724 Kbps 8192 Kbps
Max Rate 99025 Kbps 31386 Kbps
G.INP Off Off
INP 0.00 0.00
INP-REIN 0.00 0.00
FEC 0 0
HEC 314 0
CRC 387 0
ES 287 0
SES 0 0

Eğer bu değer doğru gösteriliyor ise hattınızda kopmalar oluşabilir. Hat alabileceği hızın fazlasını almış durumda.

İndirme hızı yani download tarafındaki SNR Margin değeriniz gerçekten çok düşük, hattınızda kopmalar yaşanabilir. Sizin hattınıza 100 Mbps tavan hız tanımlanmış siz zaten 94’ünü alıyorsunuz. Eğer kopmalardan yakınarak bu konuyu açıyorsanız, bence 75’lik pakete geçerek SNR Margin değerinizi biraz daha yükselterek en azından kopmalarınızı azaltabilirsiniz.

6-8.5 arası bir değere yükselecektir, sinyal zayıflaması değeriniz elinizdeki modemde ne kadar doğru bilmiyorum ancak bu değerleri yorumladığımızda, eğer şu anki hızlarla kopmalar yaşıyorsanız, 75’lik pakette yaşamayacaksınız büyük ihtimalle zira sinyal zayıflaması değeriniz düşük. Bu arada hattınız Fast Path modunda gibi görünüyor, saha dolabına uzaklığınız ne kadar acaba onu merak ediyorum. Eğer saha dolabına yakın bir mesafede olduğunuz hâlde SNR değeriniz bu kadar kötüyse, iç tesisatınızı bir kontrol etmenizi ve telefon kutusundan gelen kablonun sağlamlığını, aşınıp aşınmadığını ve üzerinde ek olup olmadığını bir kontrol etmenizi tavsiye ederim.

Merhaba, Hattınız riskli, ileri de sorun yaşayabilirsiniz, şu an yaşamıyorsanız bile ama hattınız da hiç bir problem olmuyorsa kullanın. 3dB ile 314 HEC hatasını kaç gün de aldınız? (DSL Time kısmından bakabilirsiniz)

kopma vs yok crc oranina bakin 3 gunluk crc orani modem asusac83u yanlis opma sansi 0

3 gunluk bu kardesin kopma.vs yasamiyorum @Murat042 murat abide gormustu :slight_smile: ve isin garip kismi dslam lantiq

saha dolabi nornalde 20 metre.ama siteden baktigimda 110 metre diyi halbuki evimin yaninda yurume mesafesi 10 adim.:slight_smile: demek.istedigim.o 3 db normalde.modemde 2db de kopma yasamiyorum bu dbye gore crc iyi degilmi dslam.lantiq.bildigim.kadariyla.baya kotu dslam diye duymustum.ona ragmen 3 gunluk surecde bukadar crc almak bence cok iyi kopma.olayi kesinlikle yok ! bro

CRC değeri, 3 günlük zaman dilimine ve özellikle bu SNR ile çok iyi bir sonuç.

2 Beğeni

almak istedigim.cvp tskler:) kardesim

Rica eder, keyifli kullanımlar dilerim. :sunglasses: :rocket:

Aynı benim durum benim saha dolabı binaya 20 metre uzak ama kablo 263 metre dolaşıp geliyor. Altyapı sorguda mesafe 263 Max hız 60 yazıyor ama ben 87 mbps alıyorum snr 4 ile.

2 Beğeni

aynn oyle 2 db de 400 crc gormuyo 3 gunde