DDNS problemi

Asus DSL-AC68U kullanmaktayım. Türktelekomda iken sorun yaşamıyordum fakat şuanda DDNS’yi aktif etmek istediğimde hata alıyorum.

Kablosuz yönlendirici şu anda özel bir WAN IP adresi kullanır. Bu yönlendirici çoklu NAT ortamında olabilir ve DDNS hizmeti bu ortamda çalışamaz.

sorun neyden kaynaklı acaba? İnternet sitesinde dediği açıklama tam olarak şu

Not: Kablosuz yönlendirici, özel bir WAN IP adresi kullanıyorsa (192.168.x.x, 10.x.x.x veya 172.16.x.x) bu yönlendirici çok katmanlı bir NAT ağında yer alıyor olabilir. DDNS servisi bu ortamda çalışmaz.
IP’niz ile ilgili şüpheleriniz varsa ayrıntılı bilgi için lütfen İSS’niz ile görüşün.

Biraz araştırdım ve WAN IP : 100.x ile başlıyor normal ip ile uyuşmuyor

Statik ip alabilirsiniz aylık 12₺

tek çözüm bu mu? farklı bir yöntem var mı acaba?

Ddns çok şart mı? (Gönderi en az 20 karakter olmalı)

Ofisteyken modemime uzaktan bağlanıp torrent vs kontrol ediyorum, evdeki dosyalarımı DDNS sayesinde ofistede istediğim zaman ulaşabiliyorum yada ofisteki dosyalarımı evdeki harddiskime atabiliyorum ve daha bir çoğu. Sabit IP bana çok güvenli gelmiyor açıkcası. :slight_smile:

Dosyalarınız için bulut uygulamaları kullanabilirsiniz. Yandex disk veya Google drive gibi, torrent için eğer asus un ddns servisi cgnat ile çalışmıyor ise yapılacak tek alternatif statik ip almak olacak gibi. Statik ip cgnat a göre daha güvenli bana sorarsanız. Ayrıca Asus un güvenlik duvarı sağlam sayılabilir.

Tek bir ipstresser’e bakar tüm bağlantım çöp oluyor. bir anda 1GBPS dos gelince dayanmıyor. Bulut uygulamaları hep ek uğraş dediğim gibi diğer türlü Direk ofisten harddisk üzerinde çalışıyorum vs acayip rahatlık oluyor Asus modemin torrent olayı çok işime yarıyor açıkcası vazgeçilecek bir özellik değil benim için uzaktan erişim olayı. Benim bir arkadaşımda Türknet kullanıyor ama onda çalışıyor neden acaba? Ondada sabit ip yok. @gokselbasol

Siz ne iş yapıyorsunuz neden size bu kadar saldırı yapılsın ki? Sıradan internet kullanıcısı değil misiniz?

Benim statik IP adresim olduğu için deneme şansım yok. Maalesef forumda bununla ilgili de bir başlık açarsanız belki arkadaşlar deneyebilir.

Biyerde hata yapıyor olabilirsiniz. Bendede çalışıyor DDNS.

2 Beğeni

WAN IP ve Normal IP’niz eşleşiyor mu?