DDNS problemi

Asus DSL-AC68U kullanmaktayım. Türktelekomda iken sorun yaşamıyordum fakat şuanda DDNS’yi aktif etmek istediğimde hata alıyorum.

Kablosuz yönlendirici şu anda özel bir WAN IP adresi kullanır. Bu yönlendirici çoklu NAT ortamında olabilir ve DDNS hizmeti bu ortamda çalışamaz.

sorun neyden kaynaklı acaba? İnternet sitesinde dediği açıklama tam olarak şu

Not: Kablosuz yönlendirici, özel bir WAN IP adresi kullanıyorsa (192.168.x.x, 10.x.x.x veya 172.16.x.x) bu yönlendirici çok katmanlı bir NAT ağında yer alıyor olabilir. DDNS servisi bu ortamda çalışmaz.
IP’niz ile ilgili şüpheleriniz varsa ayrıntılı bilgi için lütfen İSS’niz ile görüşün.

Biraz araştırdım ve WAN IP : 100.x ile başlıyor normal ip ile uyuşmuyor

Statik ip alabilirsiniz aylık 12₺

tek çözüm bu mu? farklı bir yöntem var mı acaba?

Ddns çok şart mı? (Gönderi en az 20 karakter olmalı)

Ofisteyken modemime uzaktan bağlanıp torrent vs kontrol ediyorum, evdeki dosyalarımı DDNS sayesinde ofistede istediğim zaman ulaşabiliyorum yada ofisteki dosyalarımı evdeki harddiskime atabiliyorum ve daha bir çoğu. Sabit IP bana çok güvenli gelmiyor açıkcası. :slight_smile:

Dosyalarınız için bulut uygulamaları kullanabilirsiniz. Yandex disk veya Google drive gibi, torrent için eğer asus un ddns servisi cgnat ile çalışmıyor ise yapılacak tek alternatif statik ip almak olacak gibi. Statik ip cgnat a göre daha güvenli bana sorarsanız. Ayrıca Asus un güvenlik duvarı sağlam sayılabilir.

Tek bir ipstresser’e bakar tüm bağlantım çöp oluyor. bir anda 1GBPS dos gelince dayanmıyor. Bulut uygulamaları hep ek uğraş dediğim gibi diğer türlü Direk ofisten harddisk üzerinde çalışıyorum vs acayip rahatlık oluyor Asus modemin torrent olayı çok işime yarıyor açıkcası vazgeçilecek bir özellik değil benim için uzaktan erişim olayı. Benim bir arkadaşımda TurkNet kullanıyor ama onda çalışıyor neden acaba? Ondada sabit ip yok. @gokselbasol

Siz ne iş yapıyorsunuz neden size bu kadar saldırı yapılsın ki? Sıradan internet kullanıcısı değil misiniz?

Benim statik IP adresim olduğu için deneme şansım yok. Maalesef forumda bununla ilgili de bir başlık açarsanız belki arkadaşlar deneyebilir.

Biyerde hata yapıyor olabilirsiniz. Bendede çalışıyor DDNS.

2 Beğeni

WAN IP ve Normal IP’niz eşleşiyor mu?

Bende asus rt-ax86u aldım ama VDSL girişinde tplinkvr2100 var lan1 192.168.3.101 den alıyor asus trax-86u ddns sorun oldu özel wan ip diye çözümü statik ip ile çözebilir yoksa başka bir yöntem var mı ?

statik ip ile çözülebilir şimdilik.

Ben Keenetic modem kullandığım için direkt KeenDNS üzerinden erişim sağlıyorum. Ancak bu durumu daha ucuza çözmek adına daha önceleri Pi Zero ile No-IP uygulamasını denemişliğim var. Ofisinizde sık sık elektrik kesintisi yaşanmıyor ve de modem şişme yapıp reboot atmıyorsa https://www.noip.com/ ile deneme yapabilirsiniz. Son sistemlerinde ise bunu arada bir modüle ihtiyaç duymadan çalışacak şekilde yeniden derlemişler sanırım. Site size halihazırda bünyesinde yer alan bir domain’den subdomain veriyor. PC’ye kurduğunuz ufak bir yazılımla da sürekli olarak IP adresinizi takip ediyor ve bu domain ile eşleştiriyor. Bu şekilde Cloud üzerinden ip adresinizle modeminizle eşleştirerek arayüze erişim sağlamanız mümkün oluyor. Denemenizi tavsiye ederim.

1 Beğeni
  • ssh reverse tunnel ile port acabilirsin, herhangi bir public ip olan makineye OpenSSH kurarak. en ucuzundan bulut sanal sunucu kiralayip yapabilirsiniz.
  • static ip alabilirsiniz.
  • Traversal Using Relays around NAT - Wikipedia
    su protokolu arastirip kullanabilirsiniz. hakkinda bilgim yok.

noip engellendi mi? Sorunun sebebi nedir?

noip engelli. Kime sorduysam engel yok diyorlar. Ama vpn açmadan erişilmiyor. BTK da falanda engelli değil. Ama turknette engelli. Galiba sabit ip satmak için engelli.