Dalgalanan Ping, Yavaşlayan-Kopan İnternet

Son 1.30 Haftadır Hattım Kopuyor Hızım Düşüyor Ve Her Oyunda Fall Guys’tan Valorant’a Kadar Pingim 5-6 dan Bir Anda 300 400 lere Çıkıyor Destek Kaydı Açtım Türk Telekoma İletildi Hattım 75 Mbps den 50 Mbps ye Düşürüldü Ama Sorun Aynı Hem Kabloluda Hem Kablosuzda 2 Adet Modemlede Durum Aynı.

@moderators

1 Beğeni

Bende de oyle ama sorun yok diyorlar

1 Beğeni

Aynen hocam birebir benim yaşadığım sorunlar bunlar uzun yıllar boyunca TT kullandım maksimum 5 defa internet gitmiştir .1 aydır TurkNet kullanıyorum Maşallah internet’ in gitmediği gün yok. İki gündür birde yeni bir sorun meydana geldi modemin DSL ışığı naz yapıyor DSL ışığı gidiyor gelecek gibi yapıyor gelmiyor ilk gün 15 dakika sürmüştü kendini naza çekip gelmesi. Bu günde 40 dakika naza çekti kendi ondan sonra düzeldi. Oynadığım online oyunlarda anlık yükselip giren paket losslar , discord uygulamasında arkadaşlarımla konuşurken sesin robotlaşması bu sorunlarında hepsini arada sırada yaşıyorum bu yüzden destek kaydı açmıştım TT saha ekibine yönlendirdiler beni TurkNet’te 75 ti aldığımız hız bana da hattınız 50 mbps kaldırır deyip TT ekibi 50 ye sabitledi hızı

aha buda hattım

Valla sırf Gigafiber için katlanıyorum bu eziyet’ e yoksa çekilecek dert değil.

1 Beğeni

75 olsa fena crc hatası alırsın kopmada olur hat zayiflaman yuzünden kablonu cat6 ile degistire biliyosan degistir ek olmadan direkt ankastreden modeme hic ek olmadan bi elektirikciye ankastredeki snr yi baktirt istiyosan kac geliyor oraya ve kablonun sonuna kac geliyo eksik geliyorsa degistir kobloyu degistirince crc asiri azlair snr artar 100 mbps alabilirsin tahminimce ben cat 6 ile degistirdim snr 8 lerde geziyodu 35 mbps de hat zayiflamam 13 e 16 idi cat 6 yaptim snr 24 e yukseldi hat zayiflamam 3.9 a 7 oldu

Merhabalar, destek kayıt numaranızı paylaşırsanız kontrol etmek isterim :innocent:

kimin onu belirtseydiniz :slight_smile:

Konu sahibinin kayıt numarasını talep etmiştim. İncelenmesini istiyorsanız özel mesaj üzerinden siz de kayıt numaranızı paylaşabilirsiniz.

1 Beğeni

yok hocam gigafiberin aktif olmasını bekliyorum ben idare ederim böyle sağolasın.