Daha iyi internet deneyimi için tavsiyeler?

Yani aboneyim ve bilgisayarın ethernet girişini bozduğum için 2 oda arkadaki odadan modeme bağlanarak internet kullanmaktayım. abonelik profilimin oyuncu profiline çekilmesini stabil bir ping değeri görmek istiyorum.

İnternet deneğimimi yükseltmek için neler yapabilirim? Turknetten neler talep edebilirm?
İp6 geçişi için talepde bulunmalı mıyım?

Oyunlarda league of legends’da sıkıntı olmadan oynuyorum ve 10 ping görüyorum ama ortalama 1-2 dakika da bir 150- 200 küsur ping değerleri görüyorum bunun çözümü nedir?
Ve sanırım online işlemlerde bakım var? giremedim sabah. ayrıca kullanıcı adı değil tc istiyordu?

Önce bilgisayarınızdaki sorunu gidermelisiniz ve kablolu bağlanmalısın. Ethernet girişiniz bozuksa harici bir pci ethernet kartı alıp (fiyatı uygundur.) kabloluya geçmelisiniz. Oyun oynayacaksan kablolu bağlantı şart

Ani ping çıkışı kablosuz kullandığınızdan dolayı oluyor. Bilgisayardaki sorunu çözüp kablolu kullanmanızı tavsiye ederim.

Merhaba, arkadaşlara katılıyorum fakat LAN ile hizmet alamazsanız Wi-Fi ile ayar yapılabilir:

• Wi-Fi Analyzer ile boş kanala veya en az yoğun kanala geçiş yapın.
  • Modeminize uzaktan bağlantı sağlıyorsanız çekim mesafesi için kanal band hızını 20Mhz yapın.
  • Eviniz de kablolu özellikle kablosuz sinyal yayan; Bluetooth, radyo gibi ürünleri bulundurmayın, kapatın.