Daha fazla hız alabilir miyim

100 Mbps lik paketi kullanıyorum teknik destek bölümünde hızım 85.97 ye 8 Mbps gözüküyor. Modem ara yüzünde ise daha yüksek hızlar destekliyor gibi gözüküyor. Acaba daha fazla hız alabilir miyim?

100Mbps
Arayüzz

Hattınız rahatlıkla 100Mbps alabilir. Değerlerinizi destek birimiyle paylaşarak 99mbps yapılmasını talep edebilirsiniz. Sanırım profil olarak size 86 ayarlanmış otomatikman. Paketinizin üst olduğunu belirtin ve bu değerleri de destek kaydı üzerinden paylaşın.

1 Beğeni

Kilit de olabilir. Ayrıca snr yüksek ama zayıflama görünmüyor. Belki servis verilebilirlik bu şekildedir. Kayıt açıp iletmesi gerekir.

1 Beğeni

TurkNet bu şekilde mesaj yazdı:
"Merhaba Telekom altyapısında max. alabilecek hız 88Mb olarak ölçülmüş. Bu sebeple biz 100Mb olarak tanımlıyoruz ancak sistem otomatik 88Mb olarak güncelliyor. "

Bu durumda servis verilebilirlik 88 olarak belirlenmiş diyebiliriz. Maalesef yapılabilecek fazla bir şey yok

Hocam DSLAM kilidi olayı bu mu oluyor şimdi ben olayı kaçırmışım biraz :smiley:

Olabilir de olmayabilir de. Kendimden örnek verir isem verilebilirlik 40mbps ama hattın max kapasitesi 85 ne yaparsak yapalım hiç bir şekilde 40 mbps in üstüne çıkmadı. Tanım 50/8 olduğu halde yine 40/8 aldım :frowning: Ama siz yine talep edin çözülene kadar.

Benim hattımda da bir ara öyleydi sonra üst pakete geçince hız tanımlamasını biraz daha zorlamak istedim hocam. SNR ile bayağı oynadım hatta bir ara 1.2DB ile bağlantı kurup farkında olmadan öyle 2-3 gün kullanmışım. Atanabilir hızlarda Upload değişmezken download kapasitesinin 137mbps’e dek çıktığını gördüm. Snr’yi 6Db civarına çekince de 120mbps atanabilir profil oluyordu. Desteğe görsellerle beraber yazdım ve altyapımın bu hızı desteklediğini belirttim. Sonra ne oldu bilmiyorum bir ara hızı değiştirmişler çok sonra farkedip modemi reboot ettim :smiley: bir baktım 4.5 SNR ile 100mbps geliyor dedim oldu bu iş.

bahsetiğiniz snr değerleri ile sağlıklı stabil hız almanız zor. eğer modeminiz keenetic ise o zaten saçma sapan snr gösteriyor. Benim öyle bir şansım yok Asus da kararlılık artırıp snr yi yükseltip 13 yapsam bile 50 tanımlı iken yine crc üretiyordu. Şimdi tekrar 40/8 yaptırdım crc ile uğraşmamak için ama bu sefer de santralde genel arıza çıktı şubatın 4 üne kadar. Bekliyoruz bakalım :slight_smile: Bu arada 50 saatlik dsl bağlantısında Zyxel T50b sadece 11900 crc üretmiş şu an bir sorun görünmüyor.

Crc kısmında arayüz üzerinden görüntüleme sağlamıyor Keenetic ürünleri bu eksisi. Ama rapor dökümü alınca 24 saatlik veriler arasınsa karman çorman bir şekilde var. Ben yorumunu yapamıyorum şu an bayağıdır incelemedim çünkü :smiley: Bağlantı düşmesi ya da anlık dalgalanmalar gibi hiçbir sıkıntı yaşamadım şu ana dek 5db SNR üzerinden hocam. Zaten arada düşüp çıkıyor bi 4.7 oluyor bi 5.2 oluyor ama hep 5 civarı sabitlemeyr sadık kalıyor. Aldığımdan beri neredeysen geliştirici sürümünde kullandığım için sanırım şu ana dek bir sıkıntı yaşamadım ben Keenetic cihazlarda. Belki de onu sadece modem olarak kullanım Router görevini Mİ R4A’ya yüklediğim içindir bilemem ama şu anki sistemimden bayağı memnunum. Önerdiğim ve aynı sistemi kurdurduğum arkadaşlar da OpenWRT ile rahat nefes aldı diyebilirim. Bu setup’la alakalı çok deneyimim var ancak bu bilgileri paylaştığımda buradan gerekli değeri göreceğini sanmıyorum. Aynı modemin nasıl olduğunu 273638263 farklı başlıkla açan arkadaşlar var araştırmaktan bi o kadar uzaklar. Tatsız bir anlayış bu bence ve insanımızın biraz daha değişmesi gerekiyor diye düşünüyorum. Neyse saptım konudan kendimi anlatabilmişimdir umarım :smiley:

1 Beğeni

Anladım. İyi geceler dilerim. :raising_hand_man:

1 Beğeni