CRC Hatası ve TP-Link Rezilliği

VC-220g3u modemini Türktelekom aboneliği ile satın aldım şu an türknetteyim 1 gecede 100 milyon crc hatası aldığım için modemimi teknik servise gönderdim 3 haftada şu an elime ulaştı üstüne kargo parası ödemiştim sorun yine var hat kaynaklı olabilir mi kırık td-w9970’i takınca hat zayıflamam uploadda 36 downloadda 6 snr değeri uploadda 13 downloadda 10 80mbps alıyordum bu modemi vc220g3u’yu kullanınca bu şekilde 10 dakikada 10000 crc hatası nasıl düzeltebilirim bıktım artık

Kablonda ek varmi acaba varsa en son ne zaman yenilendi

1 Beğeni

Merhaba @Hwaan

TT tarafından üretilen ürünler ne yazık ki TP LİNK türkiye üzerinden destek ve yazılım verilmiyor. Onlara özel destek ekibi var.

1 Beğeni

Bina 10 senelik hiç yenilenmedi ek nasıl oluyor anlamadım

1 Beğeni

yazılımdan mı kaynaklı diyorsun o zaman çünkü dediğim gibi teknik servise gönderdim yenilendi ve yine aynı sorun var tekrardan mı göndereyim teknik servise özel destek ekibini anlamadım

Kablon kopuk mesela ordan birbirne baglamislar dir yada kablonda siyah band varsa ek yapilmistir

kabloda sorun olmadığını düşünüyorum kırık td-w9970le ve sağlam tdw9970le denedim bunu (yani eskiden sağlamdı) zaten sorun yoktu bu modeme geçince sorunlar başladı.

O modem sorunlu sormadan almasaydın keşke

Eskiden beri kullananlar sorun yaşıyordu.

Sorun buyuk ihtimal modem de ozman ama sunuda soyliyim kabloda ek varsa kesin crc yapar ezik varsa ek olan yere degildimi crc ucar bende ek yok mesela sorun da yok ama crc cikiyor ben tt kablolarinda sorun oldugunu dusunuyorum keske heryere fiber gelsede ugrasmasak su snr ve crc ile

Almadım zaten Türktelekomda sorun yaşıyordum kopma oluyordu 30 tane arıza kaydından sonra ekip geldi değiştirdi. Taahhütün bitmesine 2 ay vardı gitmeyelim diye yaptılar herhalde sonra TurkNet geçtim. İnternetin kopması düzeldi ama oyun içinde falan bu sefer kopuyorum ya da donuyor yani ping artışları oluyor

Bence yeni bir modeme alman daha iyi olacaktır.

TurkNet’den de arıza kaydı oluşturmuştum bi tane adam geldi ben okuldaydım aşağıdan ankastreye bakmış falan 50 mbps geliyor dedi o adamın değerlere baktığına bile inanmıyorum şu an 90 mbps kullanıyorum. Tekrar ekip çağırsam daha iyi olur sanırım modemi direkt göndermek yerine araştırıcam gerekirse tplink’den başka model talep edicem oluyorsa

Evet ama evde zaten modem varken modeme para vermek istemiyorum ayrıca param yok asgari ücretle maalesef belki taksitle alabilirim. Modem seçmekde zor :frowning:

Sorun modemde mi hala emin değilim, dışarıdaki direk çok eski ve aşırı yağmur fırtınaya falan maruz kalmıştı belki ondandır yani suçu direkt modeme atmak istemiyorum kalbim izin vermiyor 3 hafta sürdü çok berbat bir teknik servis

Ne yapmalıyım?

Sorunsuz modemi taktığında dsl kaç olarak veriyor ?

Sorunsuz modemin yanına kablolu olarak router alırsan daha güzel hız alırsın ama tam 100 mbt alamazsın çünkü ana modem portları 100 olduğu için 95 alırsın.

bende de sorun çıktı az önce 2 kere internet koptu crc yüzünden kabloda ek yok cat 6 kablo sağlam modemde de sorun yok acaba neden oldu

TT’nin kısa kablosuna takılı mı yoksa direk ankastreye mi bağlı ?

benim direkt ankastreye bağlı ordan direkt modeme bağlı adam test için gelmişti türknetten test etti kablo mükemmel dedi

sorunsuz modem zaten vc220 ile değiştirildi

1 Beğeni