Crc hatası neden çıkar

bu neyden kaynaklıdır

1 Beğeni

70 crc yüksek değil. Crc: Ayıklanmamış hatalar anlamına gelir. Gürültü marjı (snr) düşük olursa artar ancak sizde snr düşük değil.

neden oluyor ozaman anlık ping artmalarda oluyor paket kaybıda oluyor

hocam bu durum modemden de kaynaklanabiliyor asusun hangi modemini kullanmaktasınız acaba ?

1 Beğeni

Upload tarafında INP sembol oranı 0.9
Bu ping artışı anlamına gelir.
Ağınıza bağlı upload yapan herhangi bir cihaz ping artışına neden oluyor olabilir.

hiç çihaz bağlanmadan da çıkıyor tüm sürümleri denedim bi fark yok 3 hafta önce bize yerinde destek geldi adam ankastreden ölçüm yaptı en üstte 35 db yazıyodu bana şey dedi bunun altında ki 32 olsa kabul ama 11 db dedi tt de sorun var dedi kablolarında tt sorunu halletiğini söyledi ama düzelmedi

o değeri nasıl düşürürüm acaba

Her 1 symbol artışı ortalama 3/4ms gecikmeye tekabül eder.
Genelde power gücü düşük hatlarda symbol artışı görülür ama bu hattın power gücü gayet iyi.

1 Beğeni

Kabloda sorun görünmüyor.
Line attenuantion: hat zayıflaması değerlerin gayet iyi çünkü. Ama kabloda ek varsa anlık parazit yapabilir. Eksiz tek parça kablo olması çok önemli. Yada ek yerlerinin yak konnektör ile izole edilmesi şart.

Farklı bir modem bulup deneyin. Sorun modemde bence. Hat değerlerinde sorun görünmüyor.

Kabloda ek yok cat 6 kablo kablo testini yapti gelen ekip sorun cikmadi 11.7 ankastreden gelen deger kablonun sonunada 11.7 geliyor

1 Beğeni

Snr cok düsük kopma yaşarsın

1 Beğeni

Dediğim gibi zayıflama değerlerin düşük, buda iyi demek. Kablonda sorun yok yani.

Snr düşük olması dışında hattında bi sorun yok. Ama ms artışı vardır.
Inp neden artar nasıl düşürülür inan bilmiyorum. Ama ınp 0.0 iken misal 10ms ping alıyorsan bu haliyle 13/14ms alırsın fark bu.

1 Beğeni

bunlarda test bence modemde bir sorun yok

1 Beğeni

Kablolu test de ping’in modemle alakası yok zaten.
Modemde sorun var derken crc den dolayı dedim ben

1 Beğeni