Counter-Strike 1.6 Steam Ping sorunu

Konuyu açan arkadaşın da aynısını yapmasını öneririm. Tracert testlerini ekleyip bağlantınızın yurt dışına gittiğini falan belirtirseniz büyük ihtimalle çözerler.

Yine de sorun yaşayan kullanıcılarımız olursa bana buradan ulaşabilirler. Herkesin bilgisi olsun.

1 Beğeni

@EFG Merhaba, aynı sorunu yine yaşamaya başladım. Online işlemlerden destek kaydı açtım modem hat değerlerimde bir sorun olmadığını belirtmeme rağmen böyle bir mesaj geldi “Merhabalar Altyapı ve internet değerleriniz kontrol edilmiştir,internetiniz ve modeminizden çıkan sinyalde problem yoktur,hat değerleriniz sağlıklıdır,problem sizden sonra bağlantı kurduğunuz sunucudan kaynaklı görünmekte.İyi günler dilerim”. Yardımcı olabilir misiniz?

Bağlantımın yurt dışına çıktığını özellikle belirtip tracert görselini de eklemiştim.

Sunucunun forumunda bir arkadaş sorunu “Bende aynı sorunu yaşıyordum müşteri hizmetlerini arıyıp İP değişikliği ve modem değerlerinizin resetlenmesini söyleyin yapınca geçiyor. yalnız bi kere daha oluyor ikinci defa dediğinizde sorun tamamen kalkıyor.” böyle çözmüş. Eğer yapabiliyorsanız bu yolu denemek isterim.

Ayrıca sorun dün akşam saatlerinde başladı.

Merhabalar bende @burakozturk ile aynı problemi yaşıyorum soruna bir çözüm buldunuz mu acaba ? @EFG

1 Beğeni

Ayrıca özgür iletişim ekstra paketine geçtiğim ilk zamanlarda 90 Mbps kusur download alırken son zamanlarda yaptığım hız testlerinde hep 76 - 75 Mbps sonuç alıyorum hızımı düşürdüler mi sabitledilermi artık anlayamadım

Hat değerlerinizi atarmısınız?

Hocam destek kaydı açtım ilgileniyorlar teşekkürler! ancak sizede atayım şu anda yaptığım hız testi dahada düştü yani resim_2021-04-12_234029|690x387

Modem hat değerlerinizi atarsanız sorun daha iyi anlaşılır.

Hangi sunucuya bağlanıyorsunuz? Csduragi? Oyunyoneticisi? Fastcup? @seckin

@MEBEE Oyunyoneticisi

1 Beğeni

Oyunyoneticisini bildim bileli 30 pingden aşağı vermiyor. Ayrıca sunucuları çok kötü.

Csduraginda 15-20 ping arasında oynuyorum ben.

1 Beğeni

Merhabalar daha öncede cs 1.6 ping sıkıntımla alakalı yazmıştım o günden beri herhangi bir değişiklik olmamıştı ancak geçenlerde , attığım fotoğraflardaki 2 . tracert değerlerinden de görülebileceği üzere hem ping düşüşü hem de ip nin denizli ve izmir üzerinden geçtiği anlaşılıyor ayrıca bu iki durum arasında çok afaki bir ping farkı olmamaısına rağmen oyunda fark çok net bir şekilde anlaşılıyor. Bu 2. durum 1 gün oluyor sonra yine eskisine dönüyor bu durum stabil hale getirilebilir mi?