Çok üzgünüm ama mecburen aranızdan ayrılıyoruz... :(

Yani bu sene içinde fiber gelmez mi? Veya VDSL? Yatırım gerekli anlaşılan çünkü ADSL için bile boş port kalmamış.

Bunu biz bilemeyiz, Telekom bilebilir. İnşallah gelir diyebiliriz sadece.

Türk Telekom şefi demişti ki; “Altyapı gelmeyecek diyen arkadaşlara inanmayın. Sizin santral Didim 2-31 idi değil mi? Eğer öyleyse sizin oraya kadar fiber optik kablo çekildi. Bu sene içinde fiber dönüşüm yapılacak ve saha dolabınız değiştirilecek.” gibi birşey demişti. Ne kadar doğru bilemiyorum. Evet santral ismim Didim 2-31 olarak gözüküyordu TürkNet OİM’de zaten. Hatta bizim eski saha dolabına gelen bakır kabloların olduğu yerden, birkaç ay önce Türk Telekom ekipleri fiber optik kablo döşerken gördüm çünkü. Ancak dolabımız değişmedi henüz.

1 Beğeni

Eğer kablo çekildiğini gördüysen ve o şef bunu dile getirmişse, şimdiden hayırlı olsun dostum.

2 Beğeni

Eğer Türk Telekom fiber gelirse bence bu hizmeti TürkNet üzerinden almak en mantıklısı olurdu.

Erdem Bey de yazan Aktif Turknet Müşterisi ibaresini kaldırabilir miyiz sayın moderatörlerim. Davamıza ihanet etti :nerd_face:

1 Beğeni

Banada turktelekom çalışanı 3-4 ay sonra fiber gelcek dedi 20 ay sonra geldi.

Yapma yapma yanarız :grinning::grinning:

1 Beğeni

Babam TürkNet’ten çıksa bile, ben kalben hala TürkNet’liyim.

1 Beğeni

Açaydım kollarımı gitme kal diyeydim :disappointed_relieved::disappointed_relieved:

1 Beğeni

Turknet Yapa konusunda çok sıkıntılı olabiliyor genelde bu sıkıntı vae’den daha düşük hızları almak ama diğer durumlarda santral elemanı YOK bildiğin yok. Sorun santralden kaynaklanıyorsa “Yapa ekibi santralden müdahale edecek” deniyor ve sonuç santrale gelecek ekip YOK :slight_smile: Gönderdiklerini ekip ev içi kablo bağlamaktan öteye gitmeyen kurulum ekibi.

Ayrıca Turknet yeni bir firma değil dostum sektörün ilk özel firması olabilir yaklaşık 25 yıldır var :slight_smile:

Santrale müdahale yetkisi olmadıktan sonra bu tip bağlantılar ŞANS işi olarak kalacak. Yapa cihazı kendisine ait olmasına rağmen santrale müdahale etmiyorlar daha nasıl edecekler bilmiyorum.

Yapa teoride çok iyi hizmet Telekomun 35-4 verdiği yerde 50-20 verebiliyor daha ucuz fiyata ama şanslı olursan…

Santralde ki cihazlar için her bölgeye bakan kısıtlı personeli bulunuyor. Bu personel kabloları birbirine bağlayan sıradan ekip üyesi değil. Network uzmanı kişilerden oluşuyor. Bu yüzden her ilde ve santralde bulunmaları biraz abartılı bir istek olur. Aynı Telekom un kablo arıza ekibi gibi. Her bölgeye bakan sınırlı ekipleri vardır. Kaldı ki santralde ki TurkNet cihazları arıza yapmadan uzun yıllar çalışabilecek yeni tip cihazlar. Erdem in yaşadığı büyük şanssızlık olmuş. :slightly_frowning_face:🤷

2 Beğeni

düşman olmasa da çok iyi gözle bakılmaz. yani ne yap ne et babanı ikna et derim dostum, araştırmanı öneririm yöntemleri. ttkom her zaman farklı beyanlarla abone çekmeye çalışır.

2 Beğeni

TürkNet’in koyduğu DSLAM cihazları ikinci el mi yani? Eski model mi?

Bu arada Türk Telekom’a bugünde gittik. Oradaki bir adam bizim oralara bu sene içinde T11 kabin gelebilir dedi. FTTB Fiber olmuyor mu bu?

Bildiğim kadarıyla FTTC oluyor bu.

2 Beğeni

Yo, onlar yeni diğerleri eski demek istedim.

1 Beğeni

DSLAM Nasıl port arızası verebildi onu anlamadım. Zaten TürkNet ekipleri dışında, porta müdahale yetkileri yok ise, o zaman varolan portum değiştirilmemiş demek olmuyor mu? Yani YAPA ile 16 ila 17 Mbps arası çıkış alıyordum. 24 Ocak’tan sonra 1 Mbps ve aşağısına kadar düştü Download hızım ve sürekli kopmaya başladı ve çok fazla CRC hatasına maruz kaldım.

Kabloları hasar görmüş olabilir, illa ki Dslam arızası olacak değil. Mesafe uzun ve bakır kablolar eski. Sebebi bu da olabilir.

1 Beğeni

O zaman muhtemelen babamın Türk Telekom abonelik başvurusu yarıda kalacaktır. Sonuç olarak yine aynı kablolar üzerinden geliyor. Muhtemelen Vodafone Redbox’a geçeceğiz.