Çoğu kişinin yaşadığı bu hız sorununa artık Türknetin el atması gerekmiyormu!

Çoğu kişi bu ay hız sorunundan yakınıyor bende yaşadım ve forumdaki birsürü insanda yaşadı ve yaşamaya devam ediyor artık bu duruma türknetin el atması lazım modem sıfırlayınca ayar yapınca düzelmiyor çok gariptirki ben sorunu yaşarken benim hat değerlerim iyiydi ve 4 kayıtta anca TT ye iletildi ve sorun kısmen düzelmişti lakin yine aynı duruma geri döndü. Bildiğin gece bile olmaması gereken hız sorunu artık herkezde var neredeyse ve zaman farketmeksizin. Artık bu konunun TurkNet kanadında iyice araştırılıp çözüme kavuşturulması lazım
ben türkneti bırakmak istemesemde bu ve benzeri sorunlar yüzünden bıraktırılmaya zorlandırılıyor gibiyim şahsen.

1 Beğeni

Aha ben :joy: Yarın farklı bir ISP ye başvuru yapacağım…

1 Beğeni

Ciddimisiniz yoksa konuyu yanlışmı buldunuz hocam

Alıntıladığım kısımda ciddiyim. Aynen yazdığım gibi yapacağım.

Benim olay çok uzunda kısaca sorun TurkNet Pppoe kaynaklı kopma…

TurkNet yaşanılan sorunların farkında eğer TurkNet kaynaklı bir problem tespit edilirse hızlı bir şekilde müdahale sağlanıyor ancak sorunlar genellikle TurkNet’in sorumluluk alanının dışına çıkan sebeplerden kaynaklanıyor bazen birden çok tarafın işin içinde olmasından, bazen de gerçekten alışılagelmemiş problemler yüzünden bazı çözüm süreleri uzuyor.

2 Beğeni

Tek ve basit bir soru soracağım sadece cevabınızı.merak ediyorum.

Bütün şartlar aynıyken (modeminden tutun, dslam ssg sine kadar) Vodafone PPPoE si ile kopma yaşamayıp TurkNet pppoe’si ile kopma yaşamam TurkNet kaynaklı mi değil mi :smiley:

Ve bunu 5 aydır çözemediler, TurkNet tarafında sorunu sadece Statik ip çözdü. Dedim ki ücretsiz ve kalıcı statik ip tanımlayın madem sorun çözülsün bitsin gitsin bende TurkNet de kalayım falan, vermediler benden ücret talep ettiler bı de :S

1 Beğeni

bu sorunu yaşayanlar ayrı yerlerde ayrı altyapılar ayrı modemler kullanıyorlar tek ortak noktaları sorunlarının aynı olması bu durumda burda tek sorun TurkNet tarafında kalıyor ama TurkNet bu durumu ti ye almıyor ben şahsen araştırmamı yapıp iss değiştireceğim

1 Beğeni

Bu işin içinde olsan anlarsın keyfi gidip bir şey yapamazlar kaç tane prosedür var bilemezsin öyle bir şey yaşayan kaç tane internet operatörü müşteri var bilemezsin bende böyle konuşurdum hak vermeye başladım

Hocam ben de mesela hattan düsmüyorum ama her sabah teknik bilgilerde Kopmus olarak gözüküyo saat 10-11 ama modemde gözükmüyor bunu bş ara devre numaramla beraber tanidik bi tt calisani verdigimde iss sebepli kopma demişti ama pek etkilemiyo genelde sabah oluyor.

İşte şu problem bile ciddi bir şey. Ortak altyapıdan anlaşmalı olarak kiralanan port zart zurt var, sözleşmesi falan var bunun madem TT “ti” ye almıyor o zaman bana müşteri kaybettiriyor, avukat falan değilim ama bu kasten haksız rekabete giriyor falan olması lazım mahkemelik olmalı madem yerleşik operatör “onarımların ve tespitin” üstesinden gelemiyor devretsinler hocam o zaman.

2 Beğeni

bu konuya katılıyorum aynı sorunları herkes yaşıyor bende dahil ve forumun nerdeyse çoğu aynı sorun ve niyeyse TurkNet bunu asla üstlenmiyor ama sonucu bende değiştirmeye gideceğim gibi