Cgnat'tan çıkmak istiyorum, ne yapmam gerekiyor?

İp kamera için port açmak istiyorum. Bu sebeple Cgnat’tan çıkmak istiyorum.

Statik IP satın almanız gerekiyor aylık 12 TL karşılığında.

2 Beğeni

Bunun tercümesi, siz en iyisi başka servis sağlayıcısına geçin demek oluyor galiba.

başka servis sağlayıcı da da statik ip almanız gerekecek diye biliyorum? :slight_smile:

2 Beğeni

İptal işleminizi burda tarif edildiği gibi yapabilirsiniz.

Cgnat bir tek TurkNet’e mahsus bir sorun değil. Bunun önüne geçmek için Türkiye’de ilk TurkNet IPv6 kullanımı için çalışmalara başladı.

Rahatlık fazla batmış, müşteriler ile bu üslup ile konuştuğunuza göre.

1 Beğeni

Çözüm sunmak yerine ; kullanıcılara tuzak kurmayı tercih eden zihniyet.
İptal etsin gittiği yerde port sorunu yaşasınlar.
Sizi buraya yönetici yapanlara yazıklar olsun.
Müşteri memnuniyetini böyle sağlayacaksınız galiba.

1 Beğeni

Tuzak mı? :grin:

IP havuzundan çıkmanın tek yolu olan statik IP alma hizmetine yönlendirilmiş çok normal.

Bugün diğer bütün iss aynı durun var

3 Beğeni

Çözüm Statik ip ve bu Statik ip’ler her yerde ücretli Ayrıca TurkNet’ten ucuza veren firma var mı ben bilmiyorum

Hangi yoruma cevap yazdığıma dikkat etmemişsiniz.
Abonelik iptali öneriyor.
İptal etmeden İss değişikliği yapılabiliyor.

Size cgnat havuzdan çıkabilmeniz için statik ip almanızı önerdiğimizde aboneliğinizi iptal edeceğinizi söylediniz. Bende kolaylık olsun diye iptal linki attım. Bunun neresinde yanlış var. İptal etmek isteyen sizsiniz. Siz iptal edeceğim demeden bunu yapsam evet hata bende derim. Ama siz iptal etmek istediğinizi belirttiğiniz için kolaylık sağladım. Dilerseniz iptal etmeden başka firmaya da geçiş yapabilirsiniz. TurkNet’de temel esas özgürlüktür taahhütünüz yok. İstediğiniz firmaya geçmekte özgürsünüz.

1 Beğeni

Bunun rahatlıkla bir alakası yok.
TurkNet aboneleri özgürdür, taahhüt yok, caydırıcı yüksek bedeller ödemek zorunda değilsiniz. İstediğiniz an iptal edebilir, dilerseniz başka firmaya geçiş yapabilirsiniz. Bunun neresinde yanlış bir üslup var. Olması gereken statik ip alması gerekiyor ve bunu söylediğimizde başka firmaya geçiş yapacağını söyleyen aboneye ne diyebilir. Yok gitmeyin hemen sorunu çözüyorum mu dememizi bekliyorsunuz. Burası çözüm merkezi değil. Benim üslubumda da yanlış hiçbir kelime yok.

2 Beğeni

Ben başka Iss’ya geçmeyi ima ettim. Siz iptal yolunu gösterdiniz. Aradaki detayı çok iyi bilen bir kişi olarak ; bu hareketiniz iyi niyet değil.

Yönetici, başka İss geçişi özgürlük olarak siz ise tehdit olarak ifade ediyorsunuz.
Savundukça batıyorsunuz gibi bir durum var.

İlk başta statik ip almanız belirtilmiş. Siz bu mesaja kendinizce bir tercüme uydurmuşsunuz ve hala yardımcı olmaya çalışan arkadaşları tehdit edici bir şekilde yazıyor diye suçluyorsunuz :slight_smile:

1 Beğeni

Siz bir soru sordunuz ne yapmam lazım diye. Bizde size yapmanız gerekeni söyledik. Sizde başka firmaya geçiş yaparım diye tehditvari bir tavır takındınız. Bende iptal linki attım. İster iptal edin ister başka firmaya geçin. Böyle bir sebepten başka firmaya geçiş yaparım diyen birine benim başka önerim tavsiyem olamaz. Size daha fazla vakit ayıramayacağım. Diğer abonelerle ilgilenmem gerekiyor.

1 Beğeni