Cem Bey Donanim Haber Ile Roportaj

1 Beğeni

rakamları sallıyor gibi cem bey… 500bin gigafiber abonesi var dedi :slight_smile:

TurkNet.com.tr de 700000 e yakin aboneleri oldugunu okumustum.

bu arada TurkNet 'te telekom kafasında hizmet getirme işine girişmiş… abonelerimizin fazla olduğu yerler öncelikli diyor… aslında en az olan yerlere götürüp diğer firmalardan müşteri kapsalar daha hızlı büyürler… inşallah bu yanlıştan dönerler…

500 bin abone var demedi 500 bin haneye altyapı götürdük dedi ortalama her binada 5 daire olsa 100 bin binada gigafiber kutusu var dedi yani kısacası

1 Beğeni

Bina dese dediğin doğru ama ev dediği için 500bin hane 500 bin abone demek 1 milyon TurkNet abonesi var desek yarısı gigafiber kullanıyo demek :slight_smile: bence sayısı 10/1 civarındadır o da maksimum… burdaki ankette bile 7-8 kişi gigafiberli çıkmıştı :slight_smile: cem bey rakam vermese daha iyi…

Yani şöyle düşün ben sokakta broşür dağıtıyorum diyelim ve toplamda 500.000 kişiye broşür dağıtmak bu 500.000 kişinin müşteri olacağı anlamına mı gelir. Burada cem beyin verdiği rakam toplam yapılan altyapı genişlemesi bunu bir benzerini zamanında Telekom yapmıştı 1 milyon kilometre fiber kablo çektik diye onlarında orada bahsettiği rakamda tek kablodan geçen her kıl ı ayrı hesapladılar yani 48 core kablo ile 1 km çektiklerini 48 km olarak hesapladılar bunun gibi düşün.

Gene de hesapların da sıkıntı var sayı çok yüksek çıkıyor… bu bakanın Türkiye’de ki mahallelerin %92dinde fiber altyapı var demekle aynı oluyor :slight_smile: bana biraz abartı geldi… zira mahallemde 5 sokakta gigafiber var sokaktaki binaların sadece bi kaçına kablo çekmişler altyapısı mevcut mahallelerin bina ayırt etmeksizin kablo çekseler rakam doğru çıkabilir… türknetin mevcut abone sayısı da belli…

1 Beğeni

50 bin aboneleri vardır. 500 bin fazla.

Buna da inanmıyorum sadece abone sayısına bakarak gigafiber çekmiyorlar.