CAT6 kablo hakkında yardım

Selamlar arkadaşlar, iç tesisattaki telefon kablosu tamamen kullanılamaz hale geldiği için onun yerine zemin kattan 3. kata CAT6 kablo çekmeye karar verdim.

https://www.zeybekmarket.com/cat6-utp-harici-23awg-recber-506025
https://www.zeybekmarket.com/cat6-f-utp-pe-23awg-recber-506026

Bu ikisinden birini almayı düşünüyorum. Pahalı olanda sanırım topraklama yapmak gerekiyormuş ve biraz daha esnek bir kablo aradığımdan ucuz olanı almayı planlıyorum. Sizlerede danışmak istedim, tavsiyeleriniz varsa paylaşırsanız sevinirim.

topraklamalı olanı alma başına iç açarsın. Rençber her türlü kaliteli kablo uygun cat6 olanı alıp geç…

Topraklama var mı yok mu pek emin değilim. Forumda baya bi baktım bazı arkadaşlar var demiş bazıları yok demiş, varsa bu kablodan kullanan yardımcı olursa sevinirim olmadı ucuz olanı alıp geçicem. Tavsiyen için teşekkür ederim

Onur’um alma diyorsa doğrudur. Onur, @ModeratriX Göksel Abi’ye beni çok özlediğini söylemişsin, dayanamadım geldim bak :slight_smile:
Topraklama alma. 506025 kodlu kablo dış ortam kablosudur. Taş gibidir. Yağmur,çamur bana mısın demez. ama çok da esnek değildir. Sert bir kablodur. Öyle ki kablonun dış ambalajını dahi sökerken terletir. Bu arada ben de bunu kullanıyorum

3 Beğeni

reis sahalara döndüyse yansın artık ortalık hoşgeldin brom :fire:

1 Beğeni

Valla muhabbeti özledim napim dayanamadım. Ara ara Göksel Abiyle Whastapptan yazışıyoruz. Nasıl gidiyor kardeşim. Keenetic Modem tavsiye ediyor musun :slight_smile:

1 Beğeni

bizde biraz rölantiye aldık buraları, bu aralar fena yoğunluğum var onun dışında herşey aynı :slight_smile: artık benim için tek gerçek Keenetic modemler gerisi çöp ve yalan :joy:

1 Beğeni

Tekrar hoşgeldin :smiling_face_with_three_hearts:

2 Beğeni

Sağolasın abicim

2 Beğeni