CAT 6 kablo ile internet bağlantısı sağlasam modem hat değerlerinde olumlu yönde etki olur mu?

Merhaba arkadaşlar evime yeşil telefon direğinden internet geliyor ADSL hat kullanıyorum 16 mbps ye kadar sorum şu evime direkten gelen siyah kablonun ucuna CAT 6 kablo bağlantısını yapsam ve modeme ethernet kablosunu takıp öyle bir internet bağlantısı yapsam modem hat değerlerinde olumlu yönde bir değişiklik olur mu ? Teşekkürler

Bunu denemeden bilemezsiniz.! Ancak kablo üzerinde yapılan her ek potansiyel kayıp demektir bilginiz olsun. Şayet bu düşüncenizi uygulamakta kararlıysanız yak konnektör(boncuk klemens) ile bu eki gerçekleştirmeniz kayıbı en aza indirecektir.

En son bir konu açmıştım kopma yaşıyordum diye hatta TurkNet saha ekibi gelmişti evime iç tesisatimi göstermiştim sorun oluştururmu bu kablo bağlantıları diye bir sorun olma demişlerdi

Sefer Bey, benim yak konnektör tavsiyem sadece kayıp yaşamamanız veya oksitlenme olmasının önüne gecmeniz için sadece bir tavsiye. Kablo durumunu bilmediğim için sizin bunu test etmeniz daha doğru olacaktır.

Bu şekil bir bağlantı sağlıyorum siyah kablonun ucu normal bir telefon kablosuna bağlı ordanda modeme ethernet kablosu bağlı

Şimdi net olarak anladim Sefer Bey, evet cat6 ile ek yaparsanız çok bir değişiklik olmaz ama daha sağlıklı bir bağlantı sağlarsınız.

1 Beğeni

Teşekkür ederim cat6 daha sağlam diye görmüştüm forumda zaten 16 dan fazla alamam

1 Beğeni