Cat 6 dış ortam kablosu lazım

4 aylık uzun uğraşlar sonucu port işlemini tamamen hallettik. Teknik ekiple telefon konuşmamızda porttaki hızın tamamının ankastre kutusuna sorunsuz ulaştığını görüntülediklerini belirttiler. İç tesisat kaynaklı arızadan dolayı şu anda hızım düşük. Ankastre kutusu evimin altında değil, neredeyse 100 metre uzak bana ne yazık ki, bu yüzden güneşte yıpranmayacak, kalitesi düşmeyecek dış ortam uyumla cat 6 kablo lazım bana, gelin görün ki internetten bütün halde satılıyor, metre ayıramıyorsun. Öneriniz varsa (link halinde) çok memnun olurum. Teşekkürler

Hangi kabloyu çekersen çek o gene güneş den yağmurdan kardan etkilenir. Kaliteli kabloların sadece dayanma süresi uzun olur. Ama spiral boru içinde çekersen bir sorun teşkil etmez Burdan Erse Cat 6 23 awg ye bakabilrsin Sadece Ersede deil tabiki erse,reçber,hcs,nexans bunlar kaliteli kablolardır. Burdaki spiral boruda işini görebilir Sen yinede iyi araştır Ben markaları verdim bu ülkede fiyatlar çok değişiyor :upside_down_face: Ama 100 metrede baya uzun alacağın kablo her zaman cat6 23awg olsun.

1 Beğeni

Elektrikçiler ile de görüşmenizi öneririm.

1 Beğeni

Elektrikçiden rica et hocam, saf bakır telefon kablosu istiyorum de cat.6 ya gerek yok

1 Beğeni

Adam 100 metre diyor sen cat 6 ya gerek yok diorsun cat 5 kablosunun (kaliteli olanalar) telefon kablosundan bakır yogunlu daha fazladırki cat 5 50m den sonra verimlilini yetirmeye başlar.

Cevaplar için çok teşekkür ederim. Elektrikçiye de danışacağım, umarım bu hafta hallederim

2 Beğeni

Gerçek saf bakır telefon kablosu cat.6 dan daha kaliteli hem daha uygun fiyata alır 100m yi, benim bahsettiğim 2 telli saf bakır telefon kablosu

2 Beğeni

Doğrudur. Ben esnafa güvenemiyorum :smiley:

1 Beğeni

Frisby Fnw Cat624 305M Cat6 Utp Outdoor Dış Mekan Kablo Yeni V3 Fiyatları ve Özellikleri Bu kabloyla 185 metre çektim. Ankastreye 79 geliyor eve de 79 geliyor. Elektrikçilere çok güvenme kendi ellerin kalmış malları satmak için bin takla atıyorlar.

2 Beğeni

Aha demin benim attığım mesajımın sponsoru geldi elektirikciye güvenme diyor :smiley:

1 Beğeni

Teşekkür ederim, benim elektrikçi akraba sorun yok bu yüzden :smiley: bakalım

Merhaba, CAT6 şart değil modeme kadar bağlantı analog geliyor diye biliyorum. Telekomun kullandığı bakır kablolardan çekebilirsiniz markasını tam olarak bilmiyorum ama gayet sağlam oluyor.

1 Beğeni

@Mr.Kacar Katılıyorum. Cat5E oluyor dediğiniz telekom kablosu. Yanlış hatırlamıyorsam 3 yıldır kullanıyorum yaklaşık 50 metre felan bir sorun yok. @roding dikkat etmen gerekenler dış ortam 23awg kablo kullanmalısın. mümkün olursa daha düşüğünü bulabilirseniz daha iyi olur. S/FTP, FTP kablo türlerini kullanabilirsiniz. Ayrıca ekstra izalasyon için daha uzun ömürlü olmasını istiyorsanız ısıtma soğutma sistemlerin de kullanılan bakır ve alüminyum izalasyonlarından kullanabilirsiniz.

3 Beğeni

ben 24 awg aldım ne fark ediyor ?

Bakır kalınlığı 23 awg daha kalın, küçük ten büyüğe doğru sıralama cat kabloda

1 Beğeni

Kalınlık: 0.58 mm / 23 AWG Benim kabloda 24 değilmiş tam anlamıyla bilmeden doğru kabloyu almışım sanırım :slight_smile:

Kablonun üstünde ne yazıyorsa o dur hocam.

Sipariş verdiğim yerde 24 yazıyordu ama kabloda 23 awg yazıyor

Daha iyisini göndermişler, hayırlı olsun.

Hocam akrabaysa daha çok kork zaten :rofl: