Bye Bye Turknet

Ha bu arada şunuda söylemek lazım. TurkNet fiyatı 140 lira yaptı diye ortalık yıkıldı fakat görünen o ki kıytırık millenicom bile fiyatı 150 yapmış deniyor. En azından DH’de 150 lira ödedim bu ay diyorlar.

TurkNet yine alternatif operatörler arasında candır.

Superonline kendi fiber altyapısında en iyi hizmeti sunan firma bence. Şuan gigafiber kullanıyorum ama Superonline’daki hizmet kalitesini hala gözlerim arıyor doğrusu. Hayırlı olsun konu sahibine.

1 Beğeni

milleni ye tahhütsüz ve SOL atyapısında hizmet verdiği için yeni geçtim 100 mbit ve öyle bir fiyat yok henüz haaa ama 1 haziran sonrası ne olacak o belli değil :slight_smile:

Ağladı işte daha düne kadar bugün fiber bağlantı yapılmasın Turk Telekoma geçiyorum diyodu. Gördüm yani ondan söylüyorum

Turknetin kileride paylaşsana sikayet vardaki forumlardaki :slight_smile: diğer firmaları bulup paylasıyorsun sürekli forumda dikkatimi çekti :slight_smile: hatta paylaşmanada gerek yok bu forumu insanların geçmişten bugune açılan postları okuması yeterli bence :slight_smile:

1 Beğeni

DH’de ki milleni konusunda yazmış millet. TurkNet’den kaçtık burda daha fazla gibilerinden diyorlar.

Şimdi burda olaya şöyle bakacaksın hocam. TurkNet’i diğerlerinden ayıran birçok husus var.

Bana göre tek eksisi canlı mh olmaması.

Diğer yandan sabit fiyat anlayışı çok iyi. Nihayetinde maksimum hız alıyorsun. Mesela bizim mahallede bir dünya kabin var, herkes vdsl alıyor ve kabin fazla olduğu için hızlarda yüksektir. Yani 50Mbps+ için 140 gayet iyi fiyat. 50 altı hız alıyorsan TurkNet zarardır.

Yurtdışı çıkışları kendine ait.

Yapa avantajı var.

E iyi kötü biryerlere kendi altyapısını götürüyor.

Vs vs… Bu saydıklarım milleni, netspeed vs gibi yerlerde yok diye biliyorum. Ya tamamen TT ya SOL altyapısını kullanıyorlar.

Ben şahsen TurkNet’i bu yüzden seviyorum. Diğerleri gibi tipik bir alternatif operatör değil. Tabi bir etken de TurkNet CEO’su Cem Bey acayip samimi ve sempatik bir adam. Heryerde röportajı var, çok güzel konuşuyor ve kendince birşeyler yapmaya çalışıyor. Milleni, netspeed gibi firmaların CEO’sunu tanıyan bile yok.

1 Beğeni

Neden sessize alıyorsun gel medeni iki insan gibi tartısalım bunu bundan niye kaçıyorsun sabaha kadar sana cevap verebilirim kendinize inanıyorsanız buyrun :slight_smile:

Süperonline uzun süredir oturduğum binada var. Firma olarak kendilerini hiç bir zaman sevmedim. Sebebi çok basit. Bunların tuttuğu ajanslar yani sizi abone etmek için uğraşan kapınıza gelip kart mart dağıtan gençler var ya, hepsi yalan dolan tarifelerle sizi abonet etmeye çalışıyor. Şikayetvara girip bakın yeter. Bana şöyle söz verdiler böyle fatura geldi diye gazilyon tane şikayet var. Kapıya gelen adama diyorum ki “hocam bana bu tarifeyi bir sözleşme formatında ya da en azından broşür olarak gösterir misiniz” diyorum, adam abi öyle gösteremem diyor. Web sayfanızda var mı diyorum “yok bu tarife size özel” diyor. Sözleşmede yazmayacak, web sayfasında yok, şirketin böyle bi tarifeden haberi yok, ama kapıma gelen üniversite öğrencisi kendi nüfuzunu kullanıp (yersen) böyle bi tarife yaratacak öyle mi? Daha süperonline denen firmanın doğru düzgün bir web sayfası bile yok. Girip tarifelerine bakayım diyorum saçma sapan sayfalara yönlendiriyor, fiyatlarını bile zor görüyorsunuz. Başlarım öyle firmaya ben. Adamlara arayıp diyorum “ulan sizi temsil ettiğini söyleyen şahıslar gelip saçma sapan tarifeler ücretler veriyor” diyorum, onlar bizi temsil etmiyor diyor telefondaki şahıs. Ulan madem temsil etmiyor neden bu insanlara maaş ödüyorsunuz ya da bu insanları bize gönderen firmalara neden ajanslık veriyorsunuz değil mi?

Süperonline “çöptür” benim gözümde. Ha daha “downthrottling” ve lüzumsuz sansür konularına hiç girmedim dikkat ederseniz. Bunları da araştırın.

1 Beğeni

Haklısınız TurkNet bir çok iss den farklı ve önde doğru.
Fakat tek fiyat politikası bence yanlıs adaletli değil. 50 mbit altı bir kullanıcı ile 1000 mbit fiyatı bir olmalalı.
ikincisi TurkNet nisan ayında zam yaptı port fiyatları hazirana ötelenmeden önce gene zam yapacak bu ekonomik şartlarda bunada ok haklılar ama haziran 2023 fiyat garantisi verdi ve ben şirketimi buna istinaden TurkNet üyesi yaptım kurumsal olarak ve belirtiyim bireysel üyelikten çok daha avantjlı olarak. Siteden verilen söz kaldırıldı onu bekliyorum şu an bakalım nasıl bir politika izeleyecekler zam haziran 2023 öncesi yapılacakmı ki krumsal bir firma bunu yapamaz yapmaması lazım. Turknetin artılarını yaptğı yatırımları gigafiber için takdir ediyorum. Fakat eksileri dile getirildiğindede bir kitle var gözlemlediğim genelde genç arkadaşlar daha ateşli kanı ters akan diyelim yaygarayı koparıyor. Yanlış olan bu .

Nasip bakicaz artık inş güzel olur herşey

superonline övüldüğünü gördü bu gözler daha neler görecek kim bilir

1 Beğeni

Konuyu geçici olarak kilitliyorum, bilginize.

6 Beğeni