Bu siyah kutu nedir?

Bu kutuyu sabah işe giderken takıyorlardı. Duvara montelenecek sanmıştım ama kabloların arasına böyle bırakmışlar. İki adet siyah kablo bağlı bu kutuya. Bu nedir?

Telekom şirketinden gelen fiberi dairelere dağıtmak için hocam.

Binamızın önünde olmasının bize bir avantajı olur mu peki?

uçuş takımlarınızı hazırlayın çağrısı olabilir :slight_smile:

1 Beğeni

telekom ise uçuş değil normal araba düşünün ama genede fiber :slight_smile:

Traktörden iyidir be? :slight_smile:

3 Beğeni

TurkNet’in çalışanları koydu öğle saatlerinde.

O halde GigaFiber için sonlandırma yapılmış.

2 Beğeni

Aktivasyonlar sonlandırmadan sonra ne kadar süre içinde gerçekleşiyor acaba tahmini? İçerde ki kutudan bakır kablomuz sökülüp binaya bu kablo yerine fiber kablo mu çekecekler acaba?

Tahmini 1 ay içinde gerçekleştirileceğini düşünüyorum.

Hayır bina içi ekstra olarak fiber sonlandırma kutusundan dairelere kadar fiber kablo çekilecek.

1 Beğeni

Bu kutuyu dışarı yerleştirmişler binanın ön cephesi mantolama sistemli kabloları yukardan aşağı sarkıtarak bina dışından mı bağlayacaklar acaba öyleyse çok zor hatta yapılması neredeyse imkansız gibi bir şey binaya merak ettim gigafiber evine gelenlere nasıl bir ayar çekmişler.

Dışardan daireye hat çekme gibi bir durum olmaz ekip gerekli ayarlamaları yapacaktır.

Süper, sabırsızlıkla beklemedeyiz. :rocket:

1 Beğeni

Çalıştığım kuruma, Turktelekom-TurkNet ortak çalışma yaparak gigafiber kurulumu yapıldı. Kurulumda ki kutular aynı bu kutular dan. TT farklı bir kutu kullanıyor diye biliyorum. Sanırım Gigafiber için konulmuş bir kutu. Her 2 türlü de hayırlı olsun diyelim :slight_smile:

Kutuyu bugün yüksek bir yere monte etmişler yerde kesilmiş kablolar vardı sabah sanırsam iç bağlantılar yaptılar.

e tabikide :smiley: bakırdan iyidir en azından kafan rahat kullanırsın