Böyle hizmet olamaz ya

17 sinde türk telekomun yeni dolabı aktif oldu ben yapa altyapısındaydım internetim kesildi birdaha gelmedi arıza iş emri oluşturuldu o sırada mahalledekiler türk telekomlu onların interneti vardı 18 i oldu hala bir gelişme yok diye vae ye geçirin dedim bugünde telefonla türkneti aradım diyorum ki yapadan vae ye geçme işlemi olmadan önede internetim yoktu türknetteki hanımefendide vae ye geçtiğiniz için yok diyor kardeşim ben mi yaşıyorum bu sorunu sen mi ? acayip sinir oldum şuan pazartesi günü zaten üniversite final sınavlarım başlıyor büyük ihtimalle apartmana kablo çekerlerken benim kablomu söktüler türk telekom ekibi geldi 2 defa bana uğramadan gitti bu ne biçim iştir anlamadım …

1 Beğeni

6 gündür amcamda geçemedi :slight_smile: Aynı durum bizde var.

benim sorun geçmede değil onu beklerim eyvallah ama ondan öncede hattım kesilmişti hanımefendiye onu söylüyorum ısrarla yapadan vaeye geçiyonuğğğğz diye bağırıyo bir an beni telefondan dövcek falan sandım

Türktelekom tarafından geçiş yapılması gerek. VAE bağlantınız kesildi. Tüm bakır kablolar toplanıyor şuanda. Bende de aynı durum vardı fakat benim 3 günde geçirildi. Şuan amcamda aynı durum var. 6 gündür bekliyor. TT gelip yeni saha dolabına ankastredeki yerinden veya ankastredeki yeni bir devreye etiket atacak ama hala gelmiyorlar…

Bölge TT ekiplerinin yoğunluk durumuna göre değişebilir geçiş süresi.

yok işte şöyle bişey var bizim apartmanda herkesin interneti bi kesildi geri geldi tek türknetli olarak benim gelmedi o yüzden açtım zaten kayıt

1 Beğeni

Baran bey bu tamamen hikaye. Apartmandaki diğer TT kullanıcılarına bağlantı yapıldı.

Baran Bey ben geçişten bahsetmiyorum ondan öncede yoktu internetim bende madem yok vaeye geçeyim iki iş hallolsun dedim ama ilk baştaki arıza kayıdı için kimse gelmedi kendi kendine üfleyerek düzelmiş olamaz herhalde

Dediğim gibi YAPA bakır hattan geldiği için kesildi. Yeni fiber dolaba aktarım yapılması gerekiyor. TT ne zaman gelirse yaparsa artık. Aynı durumdan bizde mağduruz.

Maalesef buna benzer olay benim de başıma geldi, yapa adsl altyapısındaydım mahalleye konulan vdsl saha dolabı aktif oldu, benim internetim kesildi, bunun sebebi hizmet aldığınız adsl dolabın yeni dolaba aktarılması, dsl ışığı yanmıyor diye kayıt açtım ertesi gün internetim geldi ama hızım 4mbpse düşürülmüstü, şu durumda yapmanız gereken yapa portunuzu vdsl porta geçirmeleri için destek kaydı açmak

2 Beğeni

Bu iş TT da bitmiyor malesef. TurkNet te bitiyor. Arıza kaydı oluşturulduğunda eğer abone daha önceden hali hazırda aldığı hizmeti alamıyorsa (bakın hizmeti tam manasıyla alamıyorsa demiyorum) bunun iş önceliği herşeyden öncedir.

1 Beğeni

Yeni dolabı aktif edince ( dolaba fiber ile geliyor) dolaba gelen bakır kabloyu devre dışı bırakıyorlar. Yapa da abone santrale tamamen bakır üzerinden hiç bir regülasyon almadan bağlanıyor. Dolabın bakır kablosu iptal olunca sizin hizmet de DSL ışığı yanmıyor arızasına düşüyor. Sorunun kaynağı TT ekiplerinin o hatta yapa kullanıcısı var mı yok mu demeden hattı devre dışı bırakmış olması bana göre.

2 Beğeni