Böyle bir saçmalık olabilir mi?

Merhaba. Hala arıza giderilebilmiş değil. İnternetim YAPA’ya geçtikten 1 ay sonra gelmemeye başladı ve hala yok. 24 Ocak 2021 tarihinde internetimiz kesildi ve hala yok. TurkNet, Türk Telekom saha ekiplerine sayısız defa arıza kaydı bıraktı. Görevini elinden geldiğince yapmasına rağmen, Türk Telekom bu müdahaleyi sırf portumuz “YAPA” bahanesine sığınarak yapmıyor. Bizim eve farklı farklı TurkNet çalışanları geldi ve konuştuk. Onlar ise bize; “Biz saha dolabındaki portunuza müdahale edemiyoruz çünkü Türk Telekom izin vermiyor” şeklindeydi. Eee o zaman müdahale hakkı kime kalıyor? Türk Telekom bildiğiniz biz TurkNet aboneliğinden çıkalım diye hertürlü şeyi yapıyor. Açık seçik belli. Babam bunu kabul etmek istemiyor ama. Ben herşeye rağmen TurkNet’te kalmaya ve abonelikten çıkmamaya direniyorum ancak babam abonelikten çıkacağını söyledi. Türk Telekom’un, TurkNet’ten çıkıp ADSL2+ hattından limit olmadan Upload’ı kullanamayalım ve Download hızından maksimum faydalanamayalım diye bunu KASTEN yaptığının altını basa basa çizerim! Bu sebeple, Türk Telekom firmasından şikayetçiyim ve TurkNet’in bu bağlamda Türk Telekom firmasını yaptığı bu saygısızca davranışlarından ötürü dava etme hakkı bulunduğunu belirtmek istiyorum.

TÜRK TELEKOM’A GEÇMEK İSTEMİYORUM. 800 KBPS LİMİTLENDİRİLMİŞ BERBAT TELEKOM HIZINI İSTEMİYORUM. TurkNet YAPA DA İKEN DOWNLOAD MAKSİMUM 16700 KBPS’YE ÇIKIYORDU VE UPLOAD 1063 KBPS İDİ. TÜRK TELEKOM’DA İKEN MAKSİMUM 14200 KBPS DOWNLOAD GÖRÜYORDUM ANCAK AŞIRI CRC VARDI VE UPLOAD 800 KBPS’YE LİMİTLİYDİ. TurkNet YAPA’DA İKEN 16700 KBPS DOWNLOAD VE 1063 KBPS UPLOAD ALIYORDUM AYRICA CRC HATALARI CİDDİ ORANDA AZALMIŞTI!!!

BU MESAJI TÜRK TELEKOM ÇALIŞANLARI DA GÖRSÜN!

hocam boşa kürek çekiyorsun kurtul turknetten

Suç TurkNet’te değil ki. Türk Telekom’un TurkNet’e her yetkiyi vermemesi. TurkNet mecburen Türk Telekom ile anlaşma yapıyor. Çünkü ülkemizdeki en büyük operatör Türk Telekom.

Türk Telekom o kadar şeref yoksunu bir firmadır ki, santral çıkışı 16-17 Mbps olmasına rağmen ve paketimiz 16 Mbps olmasına rağmen, bize en fazla 8 Mbps paket hızı tanımlarlar ve hız testinde 6 Mbps falan gözükür. Biz çok eskiden Türk Telekom’da iken öyle yaparlardı.

tabikide her yetkiyi vermiyecek altyapı turk telekomun sonuç olarak kiralanıyor. Sorun sadece turk telekomda değil turknette en az turk telekom kadar sorunlu 5 aydır evime ekip gelmesini istiyorum gelen yok internet kopması vs. vs. hız sorunları hat değerlerim mükemmel olmasına rağmen sanki kasıtlı bir şekilde 3 mbit sabitlendiğini düşünüyorum.Belki bunu yapan turk telekom ama bu konu hakkında en ufak yardımı olmayan da TurkNet. Müşteri hizmetlerinin verdiği cevaplara girmek bile istemiyorum. Biz burda ne kadar kafa patlatsak yada sorunlarını dile getirsekte sonuç değişmiyor her ay berbat bir hizmet için fatura ödüyoruz ve öylede kalıyor

Bana soracak olursanız en büyük suç Türk Telekom’da. Bende şimdi gider TurkNet gibi kendi İnternet Servis Sağlayıcı firmamı kursam, müşterilerim falan olsa gene TurkNet’e atılan aynı şikayetleri bizde alırdık. Çünkü Türk Telekom, küçük internet firmalarıyla kısıtlayıcı koşullar altında anlaşmalar yapan bir firma. Bir firma kurulurken, büyük firmalara MECBUREN bağımlı kalıyorlar. İşte Türk Telekom’u suçlamamın sebebi bu. Bıraksınlar da, bizim buraya gelen TurkNet’çi adamlar Türk Telekom saha dolabına müdahale etsin, YAPA portumu onarsınlar… Çok basit bir iş için, 24 Ocak’tan beri beklemenin alemi yok… Basit bir kablo onarımı için Türk Telekom’un yaptığı rezilliğe bir bakın. En azından saha dolabına biz müdahale edelim, gerekirse elektrikçi adam çağırıp kendi portumu ona onarttırayim. Ona da izin yok.

Btk’ya yaz Buradan ttkom’a bir iş yaptıramazsın

https://tuketicisikayet.btk.gov.tr/tsys/giris.html

Bu arada Türk Telekom 4.5G kullanıyorum mecburen ve 550 TL cıvarı fatura aşımına uğradım galiba. Dahada artıyor fatura kullandığım için ama Download hızları ile ilgili sorunlar yaşamaya başladım. 4.5G Bile internet kullanmama izin vermiyor sanki ya… SİNİR BOZUCU! Telefonumu bilgisayara USB ile takarak, mobil internet kullanıyordum ama artık ona da müsaade yok gibi. Tıpkı evimdeki arızalı internet gibi, 0.56 Mbps Download almaya başladım mobil internetten. Şaka gibi. Oysa birkaç gün önce 4.5G ile bu saatlerde 100 Mbps’i bile geçerdi. Şimdi ne olduysa artık… Kesin Türk Telekom çok kullanıyorum diye kısıtladı. Yahu zaten fatura 550 TL olmuş ve ödeyeceğiz. Parasını veriyoruz gene kısıtlıyorlar…