Boş port yok sorunu

6 yıllık Türk telekom kullanıcısıyım. taahhütüm bittiği için aboneliğimi kapatmadan direk TurkNet 'e geçiş yaptım. Fakat vdsl internet alamıyorum. Mevcut dsl modulasyon türü olarak ADSL kullanılıyor. Vdsl bağlantısı devre dışıdır diyor. Bu port olmadığı için mi acaba. Bilgisi olan yardımcı olabilir mi

Şuradaki websitesinden sorgularsanız port durumu hakkında bilgi veriyor. Ancak doğruluğu hakkında garanti veremem.

Buraya Tıklayın

1 Beğeni

port var diyor

1 Beğeni

Telekomda adsl kullanıyor iseniz ilk etapta hattınız ADSL açılır. Port olması durumunda da VDSL geçişi yapılır. Paket tarife adımından Destek kaydı açın VDSL e geçiş yapmak istediğinizi belirtin

1 Beğeni

Paket tarife seçeneği yok. Paket kullanım seçeneği var… Dediniz adımlar böyle mi olacak acaba

Merhaba, evet @ModeratriX’un dediği adımlar bunlar ve sizi doğru yönlendirmiş. Sanırım sizin TurkNet’e geçişiniz yeni yapılmış. VDSL 35 Mbps’lik paket tanımlı olarak görüyorum ancak şu an telefon geçişiniz yapılmadığı için ADSL olarak kullanım gerçekleştiriyorsunuz. Telefon geçişiniz de yapıldığında size tanımlanan VDSL hızı olan 35 Mbps ile internet kullanımınızı gerçekleştirebilirsiniz. Eğer bu süre uzarsa bana özel mesajdan ulaşın. Ben size yardımcı olmaya çalışacağım.

1 Beğeni

telefon geçişi tahmini kaç gün sürer acaba

48 saati aşacağını düşünmüyorum.

1 Beğeni

Şöyle bir durumunuz da var sizi. Telefon geçişiniz yapıldıktan sonra ise VDSL boş port olursa bu hızı alabilirsiniz. Umarım bağlı olduğunuz saha dolabı veya santralinizde boş VDSL portu vardır. Şimdilik bekleyeyim.

1 Beğeni

Yaklaşık 10 gündür kullanıyorum böyle

BURADAN sorgulama yapıp ss atabilir misiniz?

VDSL portu var geçiş yapılması gerekmekte. @EFG hocama özel mesaj ile abone numaranızı gönderin VDSL geçişiniz yapılması için bilgi versin ekibe.

1 Beğeni

Yardımınız için teşekkür ederim

1 Beğeni