Bölgemde Gigafiber Çalışması Var Ne Zaman Aktif Olur

Merhabalar 3-4 yıldır turknet müşterisiyim ve genel anlamda memnunum. bizim bölgede (istanbul-avcılar-cihangir mahallesi) uzun zamandır 16 mbit dsl internet var. yaklaşık 2 ay önce sokakta turknet çalışanlarının kablolama yaptıgını gördüm merak edip sordum bizim mahalleye fiber geliyormuş. yaklaşık 15 gün önce de turktelekom ekiplerini gördüm onlarda aynı işlemi yapıyorlardı. binanın içine turknetin siyah sert kablosu turk telekomun beyaz sert kabloları geldi.

Turknetin ne hız alırım hizmeti ile bizim binanın hızına baktım ve
" Çok Şanslısınız TurkNet GigaFiber Bölgesindesiniz!
Altyapı çalışmalarımız devam ediyor. En yakın zamanda adresinizde 1000 mbps’e kadar TurkNet GigaFiber hizmeti sunabileceğiz. Üstelik hemen şimdi TurkNet’li olursanız size özel ilk ay ücretsiz!"
yazısını gördüm. online işlemlerden paket değişikliği bölümünde kullanabileceğim en iyi pakette olduğum yazıyor hala. Sorularım şunlar

bu hizmet ne zaman devreye girer? bunu kestirmek mümkün mü?
1000mbps hız almak mümkün mü? yoksa dolapa uzaklığa göre bu hız düşecek mi?
Binaya yeni bir kutu cihaz gibi birşey mi kuracaklar? bu aşamada ekstra maliyetlerim olacak mı?
Apartmanın girişinden eve kadar olan kabloları değiştirmek şart mı 100-200 mbit hız alabilmek için?

Bilen ve bu süreçlerden geçen arkadaşlar varsa ve bilgi verirse çok sevinirim. Çok heyecanlıyım yıllardır 10-12 mbit internet kullanmış biri olarak hayalini bile kuramayacağım bir şey gerçekleşiyor şuan.

1000 MBİT alman mümkün 1000 down 1000 upload olarak tanımlanıyor. 100 500 ve 1000 mbitlik paketler var. Aktif olma konusunda bir yanıt veremeyeceğim. Yeni başlanmış bir proje altyapısı olduğundan tahmini süre vermek pek mümkün olmuyor. Çalışan ekiplere sorarsanız onlar size en doğru yanıtı verecektir. Paket geçişi için ise yapmanız gereken paket değişimi değil altyapı sorgulaması ile ayrı paket oluşturmanız. Sorgulama da gigaFiber altyapısında olduğunuz ibaresi çıktığında yeniden evrak düzenleniyor geçişiniz o şekilde yapılıyor. (son dediklerimden tam emin değilim birkaç arkadaşın paylaşımından bu tarz bilgiler aldım)

1 Beğeni

öncelikle hayırlı olsun umarım en kısa zamanda fiber binanıza kadar gelir ve kullanmaya başlarsınız. ama şu an için geçiş işlemi olmuyor muş hali hazırdaki aboneliği iptal edip tekrardan başvurmak gerekiyormuş. nerden biliyorsunuz diye soracak olursanız aynı durumdayım. arkadaşını getir kampanyasında bir arkadaşımı abone yaptım ücretsiz ayımı kullanır kullanmaz iptal edip fibere gecicem.
bu arada aktif olması biraz uzun sürebilir kendinizi buna hazırlayım. tabi o bölgedeki iş yoğunluğuna da bağlı benim bölgemde ramazan bayramında başlandı 2 hafta önce fiber hizmete alındı.

2 Beğeni

sağolun arkadaşlar muhtemelen 3 ay kadar daha aktif olmasını ve süreçlerin olgunlaşmasını bekleyeceğiz galiba

bende avcılar cihangirde oturuyorum meşrutiyet caddesinin orta taraflarında bimin 2 sokak altında 26 kasımda türknet binaya fiber kablo çekti çektikleri zaman çalışanlara sormuştum ne zaman aktif olur diye 25 30 güne aktif olur demişti türk telekom binanın fiber tesisatını bitirdi bende türkneti bekliyorum

Ne saçma bir planlama yapılıyor.
İstanbul’da bazı yerlerde bırakın çift fiberi doğru dürüst çalışan bir vdsl altyapısı bile yok.