Bitmeye Paket kaybi ve Anlık ping artısı

Bu sorun neyden olur cihazlarda sorun yok ona eminim valorant giriyorum bir mac icinde kaybolan toplam paket kaybi 100 ü geciyor pingim anlik 118 140 olup hemen dusuyor adamlara sıkiyorum kıvılcım cıkıyor oyunun destege yazdıgımda sorun iss kaynakli ama turknetin bana dedigi sorun yok

3 Beğeni

Sadece valorant oynuyorsan sana tavsiyem onun serverları sıkıntılı paket kaybı yaşaman normal kablosuz mu kablolu mu deniyorsun internete Bir de öyle dene öyle de oluyorsa destek kaydı açabilirsin

kablolu ve diğer oyunlarda da yaşıyorum

2 Beğeni

Modem hat değerlerinizi ve kablolu olarak yapmış olduğunuz hız testi sonuçlarınızı bizimle paylaşabilir misiz?
Hat kaynaklı bir sorununuz var mı yok mu kontrol edelim.

Arkadaşın yaşadığı aynı problemleri tüm online oyunlarda bende yaşıyorum. Saatin kaç olduğu önemli değil gece gündüz her an olabiliyor. Discord da sesin robotlaşmasını bilirsin o durumları filan yaşıyorum. Oyunla alakalı değil yani…
Nette gezinirken hissetmiyorum bile maşallahı var şıkır şıkır akıyor net. ama download yaparken hız düşmesini görebiliyorsunuz 6mbit ile çekerken anlık olarak kb lara düşüyor tekrar çıkıyor…
sokağın başında fiber var kutu da orda(max 50metre mesafe var). benim adresimde alt yapı bile görülmüyor :smiley: ilginç durumlar var çözemedim bi türlü.
Durum hakkında yetkililerle görüştüm sağolsunlar yardımcı olmaya çalışıyorlar. Deneme yanılma yapıyoruz şuan. Dün hızım 50mbite çekildi fakat şuan için değişen birşey olmadı.
Daha önce ttnet 50mbit olarak kullandığımda ping, gecikme gibi hiçbir sorun yaşamadan yıllarca kullanmıştım. Özellikle TurkNet 'e geçtikten sonra birşey oldu.

Bir kaç gün kullanacağım bakalım.

1 Beğeni

Bendede aynı durum var TurkNet kaynaklı sanırım bir ara gene olmuştu

sonuçlar

hat zayıflaman var

Bende Oda Yok 50 Mbps 25-25 Hat Snr Değerleri

TurkNet serverinde paket kaybına bak

1 Beğeni

Bende aynısını yapsam aynı çıkacağına eminim

belli olmaz ama TurkNet 'e yazınca cihazda sorun olabilir diyo sorun giderilmesse zaten fiber altyapı çektirip çıkmayı düşünüyorum

Aynen hocam birebir benim yaşadığım sorunlar bunlar uzun yıllar boyunca TT kullandım maksimum 5 defa internet gitmiştir .1 aydır TurkNet kullanıyorum Maşallah internet’ in gitmediği gün yok. İki gündür birde yeni bir sorun meydana geldi modemin DSL ışığı naz yapıyor DSL ışığı gidiyor gelecek gibi yapıyor gelmiyor ilk gün 15 dakika sürmüştü kendini naza çekip gelmesi. Bu günde 40 dakika naza çekti kendi ondan sonra düzeldi. Oynadığım online oyunlarda anlık yükselip giren paket losslar , discord uygulamasında arkadaşlarımla konuşurken sesin robotlaşması bu sorunlarında hepsini arada sırada yaşıyorum bu yüzden destek kaydı açmıştım TT saha ekibine yönlendirdiler beni TurkNet’te 75 ti aldığımız hız bana da hattınız 50 mbps kaldırır deyip TT ekibi 50 ye sabitledi hızı

aha buda hattım

Valla sırf Gigafiber için katlanıyorum bu eziyet’ e yoksa çekilecek dert değil.

Ayrıca yaptığım gönderiler niye direk onaylanmıyor Moderatör onayı bekliyor ? bir hatam falan mı oldu moderatör ekibine anlamadım ?

Bende 3 haftadır hazırda beklen gigafiber var bi sinyal yok diyorlar bi altyapı arızası diyorlar bıktım

Hat zayiflaman var ve crc kabloda ek varmi

Hat zayıflamam benim hep öyleydi hocam TT kullanırken de 9.1 di 35 gün boyunca kopmadan kullandığımı biliyorum 1milyon CRC ile :grin: kabloda ek var splitter

O eki yenile oksitlenmistir belki ve yak konekktor ile kapat eki daha iyi olur dsl gidiyosa kablo ile alakalıdır normal internet ısıgi gidiyorsa tt yada TurkNet ile alakalı

Bernim valorant türkiye 5 ile 7 arası

benim birden 20 lerden anlık 120 olup hemen düşüyor ve paket kaybı çıkıor maç içinde toplam kaybetiğim paket 100 ü geçiyor

benim 5 ile 7 arası pingler statik ip kullanıyorum