Biri bilgi versin pls

Ekran Alıntısı dün yine sormuştum ama tam detaylı bilgi alamadım gibi şimdi soracağım şu hat değerlerimde kopma ve ani ping atağını önlemek için ne yapmalıyım 88063 downstream i 80000 e sabitlesem hatta faydası olur mu

Denemek lazım deneyin kopma devam ederse arıza kaydı oluşturun

Diğer postta cevap yazdım ama buraya da ekliyeyim. Hattın da ek, dsl prizi, splitter var ise kaldırın/yenileyin. Mevcut hızınızı 75-80mb aralığına çektirin.

image 80 cektirdim ama downstream db bir değişiklik olmadı neden acaba

Değişmemesi normal çünkü anlık bir şey.

ama hızı düşürmenin bir faydası var mı peki yoksa yeniden artırıyım bari

Kopma ve Ping’de ani artış düzeldi ise arttırmayın düzelmedi ise arıza kaydı oluşturun

bide birşey söylüycem bendeki kopma nasıl bir kopma biliyo musunuz dsl ışığı gitmiyo telefonda ünlem çıkıyo wifi açıp kapatınca düzeliyo

bide birşey söylüycem bendeki kopma nasıl bir kopma biliyo musunuz dsl ışığı gitmiyo telefonda ünlem çıkıyo wifi açıp kapatınca düzeliyOO

Tahminim yüksek kullanımdan dolayı kopuyor Fakat Hız düşümü ile SNR’in yükselmesi lazımdı modmei kapatıp 10 dakika sonra açın

Ekran Alıntısı
yaptım ama çok az arttı ya

@TworA bu arada kral adammışsın valla yardımımıza koşuyon hep

bide bişey diycem sence hızımı yeniden artırmalı mıyım değer mi yani

Hızınız ne kadar yüksek olursa hattınıza göre ping sorununuz olabilir bence eklemeyin ama ek dsl prizi splitter etkili olabilir kaldırın (var ise)

Rica ederim burada ki kullanıcı/deneyimli/bilgili/ilgili dostlarımızla beraber yardıma her zaman varız. :smirk:
Farklı bir modem ile paylaşır mısın değerlerini?

tmm bekleyin deneyip ss alcam

reiss yaptım hemen, bilgi ver allaa aşkınaa

Huawei modeminizde ki SNR değeri daha tutarlı ve farkı görüyorsunuz SNR yükselmiş isterseniz bu modem ile bir kullanın şimdilik.

ama bi tane moderatör arkadaş tplink daha iyi ölçüyo SNR değerini dedi

10mb bir düşüşte 2-3db fark edebilir, altyapıdan altyapıya değişir. Fakat Tp link te hızınız düştüğü halde SNR aynı kalmış. Olması gereken hızınızın düşmesi SNR’nin artması ve bu olayı da Huawei modem de görüyoruz. Tp link’in SNR’yi ne kadar iyi ölçtüğünü bilemem ve buna göre değerlendirmemek lazım modem ölçümlerini. Genel değerlendirme olarak bütün değerleri kıyaslamak gerekir diye düşünüyorum.