Bir türlü abone olamadığım Türk Net

15.09.2020 Tarihin de Türk Telekom üzerinde ki aboneliği mi Türk Net’e taşımak istedim. O günden bu güne yaşadığım sorunları anlatmama zaman yetmez. İlk sorunu MNG kargo ile Türk Net’ e gönderdikten sonra yaşadım. Tamam belgeleri gönderdim bir kaç güne hizmetim taşınır diye düşündüm 4-5 gün bekledim ancak bir dönüş yapılmadı. Daha sonra destek talebi yazdım 2 gün sonra beni aradılar. Söyledikleri ise şunlardı; Turk Telekom’dan hizmetinizi bize taşıyabilmeniz için Turk Telekom’da ki sabit telefon hattını da bize taşımanız gerekiyor dendi. Ardında yapmış olduğum başvuruyu komple iptal ettiler. Beni daha sonra tekrar arayacaklarını söylediler. Ancak herhangi bir arama gelmedi. Bende dönüş olmayınca Turk Net’e yeni bir başvuru yapmak istedim ve yaptım. Yapmaz olsaydım :slight_smile: Başvuruyu yaptıktan sonra Turk Net beni daha önce ki başvurum için aradı ben de siz bana dönüş yapmayınca yeni bir başvuru yaptım dedim ve müşteri hizmetleri bana yapmış olduğunuz başvuru ile devam edeceksiniz dedi ancak ortada bir sorun vardı. Yeni yapmış olduğum başvuru da imzalamam gereken belgeleri Turk Net’in bana kargo ile ücretli göndermesini talep etmiştim. Ancak Turk Net kendi gönderdiği kargolar için UPS kargo ile çalışıyormuş. UPS kargo ise bulunduğum yerde dağıtım yapmıyor hatta beni arama gereksinimi bile duymuyorlar. Bende bunu Turk Net’i defalarca arayıp bildirdim. Sözleşmeleri kendim göndermek istiyorum UPS kargo bulunduğum yerde dağıtım yapmıyor dedim. Ancak bana yine herhangi bir çözüm sunmadılar kargo konusu ile alakalı destek talepleri açtım. Telefon ile aradım , Twitter destek profili üzerinden yazdım ancak hala bir geri dönüş alamadım. Peki şu an ne gibi bir sorunum ve zararım var. Turk Telekom’da sözleşmemin olmadığı için çok pahalı faturalar geliyor ve ben bunu parayı Turk Telekoma ödemek zorunda kalıyorum. Ayrıca Turk Net’e normal de 3-4 gün de geçiş yapmam gerekirken, 10-15 gün oldu hala geçiş yapamadım ve hala geçiş yapmak için çaba sarf ediyorum.

Buraya yazdıklarım hikaye gibi oldu ancak durum böyle bir abonelik taşıması bu kadar mı zor olur dedirtiyor bana. Sıfırdan bir hat alsam gerçekten ne bu kadar beklerdim. Ne de zarara girerdim. Bu yazıyı okuduğunuz da belki Turk Net aboneliğim açılmış olacak belki de hiç türk net üzerinde bir aboneliğim olmayacak.

şu an başvurunuz devam ediyor mu TurkNet te. Ayrıca belgeleri kendiniz yazdırıp çıkartabilirsiniz.

Şu an ben de iki adet müşteri paneli mevcut. Birisi eski başvuruma ait diğeri yeni. Yeni olan başvurumda kendim abonelik belgelerimi çıkartamıyorum çünkü panel de belgeler yok. Nedeni ise yazıda da belirttiğim gibi Turk Net UPS kargo ile kendisi gönderecek. Ancak UPS kargo bulunduğum yerde dağıtım yapmıyor. Nerden biliyorsun diye soracaksanız daha önce bir kaç bankadan kart talep etmiştim UPS kargo ile gelecekti ancak UPS kargo dağıtım yapmadığı için evde yok dendi ve o zaman da kargo bana ulaşmadı. Turk Net’in göndereceği belgelerde kesinlikle bana ulaşmayacak problem bu. Arıyorum bırakın kendim göndereyim diyorum yok diyorlar napacağı mı şaşırdım.

TurkNet belgeleri mail yoluyla gönderir sizde çıktısını alır size verilen kod ile mng kargoya gidip ücretsiz gönderim sağlarsınız.

1 Beğeni

Bende o şekilde yapmak istiyorum ancak onu yapmıyorlar :smiley:

Siz telefonla görüşme sağladınız mı. Size ne yanıt verdiler

o kadar yazma zahmetine girmiş Ahmet Bey…

Mail spam klasörünü kontrol edin abonelik evrakları maile gelir. Ups ile sadece modem siparişleri gönderilir

Abonelik evrakları da UPS ile aktarılabiliyor ilk başvuru seçeneklerinde mevcut zaten.

UPS kargo ile aktarılabildiğini biliyorum. Ancak UPS kargo bulunduğum yere dağıtıma çıkmıyor. Benim sorunum da bu. Kendim belgeleri göndermek istediğim de online işlemler de şuan belge çıkmıyor öyle de bir sıkıntı var.

İmkanınız varsa UPS şubesine gidebilirsiniz.Mail sisteminde bir sıkıntı var belgeleri tekrar aktarmalarını istediğinizde mail gelmiyor.Müşteri hizmetlerine aktarabilirsiniz bu durumu.

UPS şubesi yok maalesef :smiley:

UPSten belge gelmeyince dolayısıyla TurkNet 'e belgeler ulaşamayacak abonelik de başlayamayacak bunun herhangi bi sakıncası var mı yani bilmediğimden soruyorum? Zaten ilk başvurunuza göre işleme devam edilmiyor mu şuan.

Sakıncası şu konu başlığında da yazdığı gibi türk nete abone olamıyorum :smiley: Büyük ihtimalle bu sıkıntı çözülmezse farklı bir sağlayıcıyla görüşeceğim. Çünkü Türk Net destek taleplerime dahi 2 gün sonra yanıt veriyor arıyorum ulaşamıyorum. Bu konuyla alakalı birisiyle irtibat kuramıyorum.

Yaşadığınız telefon geçişi sorununu ben de yaşadım 17-18 gün falan sürdü benim TurkNet 'e geçişim de. Galiba siz biraz aceleci davranmışsınız anladığım kadarıyla.

Yok hocam aceleci davranmadım baya geciktiği ve sorun yaşattığı için bunu dile getirdim. Zaten başka firmayla görüştüm az önce oradan halledeceğim işimi.

2 Beğeni

Özelden bana abone adı soyadı ve başvuru yaparken verdiğiniz GSM numarasını iletebilir misiniz?