Bir sabah uyandınız DSL ışığınız yanmıyor. (çözüm)

Arkadaşlar inanamiycaksınız ama modeme reset attım ve 1 saat sonra falan baktığımda tüm ışıklar yanıyordu. 2 gündür bekliyorum bi açıklama yapılacak diye çünkü 2 ay önce tekrar kesmişlerdi internetimi onda yetkililer gelip açmıştı.
Bu soruna elektrik kesintisi diyen oluyor santralde sorun var diyen oluyor. Siz genede şansınızı deneyin. 1 defadan fazla reset attım bu arada ardı ardına 3 kere falan attım xd

Reset den kastınız modemi yeniden başlatmak mı?
Fabrika ayarlarına sıfırlamak mı?

fabrika ayarlarına sıfırlamak (hiç anlamayan için)
Power tuşunun yanındaki küçük deliğe kalemle 10 saniye kadar bastırdım.

Peki reset işleminden sonra modem kurulumu yaptınız mı.

ilk başta sadece resetledim hiçbir şekilde ayar yapmadım. kendi kendine ışıkların geldiğini gördüm. gördükten sonra da hızlı kurulum yaptım. Modemim Turk telekomun Tp Link.

Bazı aboneler modemi kapatıp açma işlemine reset diyor. Emin olmak için sordum. Çünkü kurulum yaptım dememişsiniz. Reset sonrası kurulum yapmanız gerekiyor. YouTube TurkNet kanalından modem kurulum videolarını izleyiniz.

1 Beğeni

Tekrar resetleyin ve kurulumu doğru yaptığınızdan emin olun. Yanlış kurulum yaptınız büyük ihtimalle.

sıkıntı yok şuan internetim geldikten sonra zaten kurulumu yapıp bağlandım. teşekkürler.

1 Beğeni

Bu sorunu bende yaşadım. Kendimden emin olduğum için hızlı hızlı kurulum yaptım sonra tekrar dönüp baktığımda bir harfi yanlış yazdığım için kurulum hatalı olmuş. Size tavsiyem internet gittiğinde hemen reset atmayınız.
Aşağıda tarif ettiğim gibi arıza sorgulaması yapınız.

TurkNet Online İşlem Merkezi

Teknik & destek

Yardım merkezi

Arıza

Arıza sorgula

Adımlarını takip ederek

“OTOMATİK ARIZA TESBİT”

size ne yanıt verecek bakınız.

1 Beğeni