Bir sabah kesilen ve hızı düşen internet (Sürekli Güncelliyeceğim)

1

normal bence değerler tt ekibi geldiğinde ankastreden kaç hız aldığını sorun eğer fark varsa eve gelenn kabloyu değiştirin arkadaşın dediği gibi düzelir… hepsinden hariç altyapın var vaesin neden vdslye geçmiyorsun böyle uğraşıyorsun

Vdsl e geçicem ama bir süre idare etmem lazım vdsl modem alamıyorum şuan durumlardan dolayı oyüzden şimdilik çözüm arıyorum

CRC hataları yükseliyor sürekli durmadan, santral yoğunluğundan olan birşey bölgede 1 kişi daha buldum aynı sorunları yaşayan o kişide başvurmuş ocak’ın 7 sine kadar çalışma gözüküyor türk telekom yönünde bakalım şimdilik vdsl de geçsem böyle bir sorun olabilir oyüzden şuanlık çözüme bakıcam benim kablolarda sorun yok modemi vdsl yapsam yine hızı düşen kopan bir internetle uğraşmak istemem

Sorun bende değilmiş gibi duruyor, Ankastre kablo problemi yaşayan kişiler " @Berque arkadaşımızın dediğini yapabilirler çözüm gibi duruyor ama mesuliyet kabul etmiyoruz " internetimde hız problemi devam ediyor üstteki problemden dolayı sanırım ama kesintiler azaldı kablolar tam oturmamıştı oyüzden o bile etkilemiş olabilir şuan 07/01/2021 tarihine kadar dayanıcam gelişme olunca buraya yazarım herkese teşekkür ederim özellikle @Berque arkadaşımıza.
iyi günler iyi forumlar :slight_smile:

İkinci el düşünür müsün?

Sorun kablolarda da olabilir gibi aslında, gerçi arıza kaydonda dağıtım kutusu arızası denmiş, ama o kutuda arıza yaşanacak bir şey yok bildiğim kadarıyla kablo ya oturur ya oturmaz :smiley:

Bak ben bu durumda şunu denemiştim, o ankastre(dağıtım) kutusuna kadar uzatma kablosuyla enerji çektim. Modemi aldım gittim oraya. Fişe taktım. Bir tane de telefon kablosunu ortadan kestim. JAK’ı modeme taktım. Kesik ucundaki 2 kabloyu da sırayla ankastre kutusuna taktım. Ters olma ihtimaline karşı diğer kombinasyonu da denedim. Yani o kutudan evime giden "iç tesisat"ı tamamen devre dışı bırakarak test ettim.
Baktım benim değerlerimde en ufak bir değişme olmadı. Yani iç tesisatım mükemmelmiş ki aradan çıkarınca da hızım yükselmedi.
Enerjin ve vaktin varsa bak bakalım senin hızda değişme, CRC de düzelme falan oluyorsa iç tesisattadır sıkıntı. Hem bi uğraş olmuş olur. Ha ben hiç uğraşamam dersen de beklemekten başka çare yok :smiley:

Buradaki hat zayıflaması değerlerine baktığımızda;
image

Santral (saha dolabı) mesafen bence oldukça yakın ama bir yerlerdeki parazitten dolayı sıkıntı yaşıyorsun gibi geliyor bana.

SNR değerlerine bakınca da;
image

Yine upload yönünü etkileyen daha yoğun bir gürültü olduğunu görüyoruz.

Download biraz daha iyi. Aslında genelde UPLOAD değerleri DOWNLOAD değerlerinden daha iyi olur bu hız kısıtlamalarından dolayı.
Ben senin yerinde olsam apartmandaki kutuyla biraz daha oynardım, bir de VDSLe bir an önce geçebilmek için elimden geleni yapardım. 1-2 arkadaşa soracağım bakalım uygun fiyatlı bir modem ayarlayabilir miyiz diye :slight_smile:

Bak benim değerlerim rezalete yakın ama şükür kopma yaşamıyorum :smiley:

Çok teşekkür ederim fakat genelde 0 ürün tercihimdir geçmiş yaşadığım olaylardan ötürü oyüzden bence sormayın k.b yın, şuanlık konuyu biraz salıcağım okul ile ilgilenmem gerek. dediklerinizi 07 sine kadar düzelmez ise tekrar buraya gelip deniyeceğim konuya ilginizden dolayı teşekkür ederim. iyi günler :slight_smile:

1 Beğeni

Evinizde farklı bir

rj11 girişi var ise oradan deneyin komşumuz salondaki rj11 girişinden modemi bağladığını söyledi sorun yoktu diğer bir komşuda öyle yapmış bizde öyle yaptık. benim salonda bu girişten olduğunu sanmıyordum modemi buraya bağladım şuan sorunum çözüldü evinizde farklı odalarda girişlere denemenizde fayda var internet arada kopuyor 7-8 saatte bir o şuanlık altyapı sorunundan 07.01.2021 tarihine kadar çalışma olacağı söylendi oyüzden aynı tip sorunu yaşayan olursa bu sayfadaki denemeleri yapabilir iyi günler.