Bir garip sorun (Zyxel VMG3625-T50B)

Merhabalar.

TurkNet’ten satın aldığım modemi uzun süredir sorunsuz kullanıyordum.

Geçen hafta modemi bridge moda aldım ilave bir router bağladım. Bir süre böyle kullandım.
Daha sonra tekrar tek cihaz olarak kullanmak için modemi router moduna aldım.

İnternet bağlantısı gelmeyince modem arayüzünden fabrika ayarlarına sıfırladım.

Modemin arkasında yazılı olan ağ adı ile Wi-Fi yayın yapmaya başladı. Fakat arkasındaki şifre ile bağlantı sağlayamıyorum.

WPS ile bağlanmak istediğimde uzun süre bekliyorum ve sonunda hata alıyorum, güvenlikten anahtarı ile bağlanmayı deneyin yazıyor.

Ethernet kablosu ile bağlandıktan sonra modemin arkasında yazılı olan kullanıcı adı ve şifre ile de modem arayüzüne giriş yapamıyorum.

Atladığım bir nokta mı var?
İnternet bağlantısı var görünüyor modem ışıklarından anladığım kadarıyla.
Uzaktan müdahale edilebilir mi?
Yoksa servise mi gitmesi gerekiyor?
Göndermeden önce danışmak istedim. Kolay gelsin.

Marka ve Model: Zyxel VMG3625-T50B
Yazılım: V550ABPM3b2_F0

5 Ghz ağları görmeyen başka bir bilgisayardan şifre ile bağlanmayı denedim, bağlanmadı ama WPS ile bağlanabildi.

Fakat yine modem arayüzüne giriş yapamıyorum.

“The username or password is not correct or locked.”

1 Beğeni

Sorun yüklediğiniz yazılımdan kaynaklı maalesef modemi garantiye göndermekten başka çareniz yok modem geri geldiğinde V550ABPM3b2_F0 yazılımını yüklememeye dikkat edin.

1 Beğeni

IPv6 ile bağlanabilmek için yüklemiştim, sorunsuz kullanıyordum. :confused:

1 Beğeni

Bu yazilim sürümü vmg3625-t50b uyumlu değil vmg8623-t50b modeline uyumlu bende bu yazılımı vmg3625-t50b kurmuştum her türlü yolu denedim ara yüzüne giremedim fiziksel müdahale lazım diye biliyorum Hard reset olayı.

2 Beğeni

Son sürümü yükleseydiniz keşke son sürüm ile de bağlanılabiliyor artık.

Vmg3625-t50b son sürüm linkini paylaşabilirmisiniz? V5.50(ABPM.5)F1 sürümünden ne farkı var yenilikleri nedir?

TurkNet tarafından satın alındı

1 Beğeni

Bana IPv6 ile ilgili mail geldiğinde bu sürümü kurdum. Modem arayüzüne girememe veya başka sorunlar ile karşılaşmadım aylarca. Defacalarca sıfırladım, ayarları kurcaladım.

Sıkıntı yaşamadığım için hiç yazılımı kurcalamak istememiştim. :confused:

1 Beğeni

Bana da aynı şekilde mail gelmişti bende kurmuştum kullanıyordum sorunsuz bir ara instagram ve youtube gibi vb platformlar yüklenme sorunu yaşanıyordu reset atarsam düzelir diye umuyordum ki ara yüzüne giremediğim için yetkili servise göndermiştim.

3625 ve 8623 aynı yazılımı kullanıyorlar ancak bazı yazılımlarda bazı modellerde sorun olabiliyor türknetin yazılımı olarak son sürüm bu VMG8623-T50B Türknet ( V550ABPM.6 F0 ) ancak ben global yazılımı yüklemenizi öneririm V5.50(ABPM.6)C0. Son sürümde gelen başlıca yenilikler wpa3 desteği, ipv6 hatasının giderilmesi ve mesh desteği. Global yazılımı yüklemek için yapmanız gereken modeme telnet veya ssh ile bağlanıp bu komutları girmeniz

zycli fwidcheck off

zycli modelcheck off

Global yazilimi yüklediğim de reset atmak istediğimde modem arayüzüne girerken sorun yaşarmıyım? Vmg3625-t50b-TR03V1F modelini kullanmaktayım @Schwi

Sorun yaşanmamıştı genel olarak ancak bir kişi yaşamıştı o yüzden kesin diyemem ama sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum.

Anladım teşekkürler.

Cevap için teşekkür ederim. Maalesef işe yaramıyor.

Son çare olarak modemi bugün servise kargoladım.

2 Beğeni

Yeni yazılım çıkmış galiba

1 Beğeni

Evet bunu ilk defa gördüm C0 vardı G0 da çıkmış. Ülkemize özel olabilir.

Üstat bir tek ben yaşadım galiba. Bir kaç deneme yaptıktan sonra sorunun kaynağını bulursam yazacağım. Benim tahminim bazı yazılımları yükledikten sonra hiç bir şifreyi kabul etmiyor. 1dk yada wps ile basıp reset atmak gerekiyor. Ondan sonra arkadaki şifreyi kabul ediyor.