Binlerce siteye giremiyorun

Merhaba. Son 1 aydır bir çok siteye giremiyorum, başta sorun geçicidir diye düşündüm ama halen devam etmekte.

1. Dns degistirildi ( 20’ye yakın dns denendi)
  2. Yeni modem denendi modem defalarca sıfırlandı, ve sürümleri guncel
  3. cep telefonu ve bilgisayar formatlardı
    SONUÇ AYNI
    TurkNet 'e yazdım , ama yine bilindik hüsranla sonuçlandı. Derdimi anlattım hızımı 50 mbpsden 35 mbpsye düşürdü :slight_smile: ama yine sorun devam etti. Birde adsl ye geçiş yapayım düzelir belki dedim. Adsl ye geçiş yaptım ve sorun devam etti.
    Yine sorun bildirdim, vpn olmadan hic bir siteye giremiyorum diye. Onlarda yine otomatik bot cevaplar veriyor. Bu sorun bu sekil de çözülmeyecek sanırım. Hattimi iptalmi edeyim. Yeni bir basvuru yapayım? Çünkü artık neredeyse interneti kullanamaz duruma geldim. Tr de bütün dns ler ölmüş durumda. Yoksa bir dns işe yarasaydi yine idare ederdim.

Enteresan bir durum. DNS değişimini modem arayüzünden mi yaptınız? 1.1.1.1 i denediniz mi? Kullanıcı adınızı kontrol ettiniz mi wan kısmında?

DNS ayarını modem den’mi PC den’mi değiştirdin

Dns yi bilgisayar. Telefon ve tabletten değiştirdim ama sonuç aynı. Ama bilgisayar ve telefondan vs vpn programi çalıştırdığımda sorunsuz giriyor. Kullanıcı adından kastınız, turknetin verdigi Kullanıcı adı ise online islemde modem şifre bilgisi kısminda yazilanla aynıdır.

1 Beğeni

bilgisayar ve telefondan

Buradan TW bilginizi atarsanız yardımcı olmak isterim.

Modemden kaynaklı olabilir.
Modem arayüzündeki DNS ayarını kontrol edin yine de.

Başka modem getirip kurdum sonuç aynı
Ayrıca bir üst sokakta TT abonesi arkadaşımda da ayni sorun var. Oda aynı saha dolabına bağlı. Ama ayni saha dolabına bağlı dsmart abonesinde hic bir sorun yok.

Modemin İSS tarafından otomatik olarak aldığı DNS adresi sorunlu olabilir. DNS ayarını modem içerisinden 1.1.1.1 - 1.0.0.1 yapıp denermisin. Nasıl yapacağını bilmiyorsan TW yükleyip bilgilerini at ben yardımcı olurum.

Dün btk üzerinden bildirdim. cevabi bekliyorum

Onuda denedim, sorun devam etti, tt abonesi de ay saha dolabina bağlı, onda da bu sorun var

Modem WAN ip adresin ile buradaki ip adresin aynımı ?

Son durum nedir? @Speedtest

@Eren Sorun devam etmekte. birde şöyle bir durum var. bulunduğum bölgede samsung cihazları bu sorunu yaşıyor. Samsung cep telefonu. tablet bilgisayar tv samsung markası samsung olan akıllı saatlerde bile sorun olmus durumda. alt yapıyı değiştirdiler o gün bu gündür sorun başladı ve hiç bir şekilde çözüm sağlamıyorlar. bölgede sadece turk telekomun alt yapısı var ve turk telekomun alt yapısını kullanan Dsmart TurkNet ve diğer firmalarda da aynı sorun olduğunu gördük. hatta turk telekom abonesınde de denedık sorun ordada vardı ama ne hikmetse Samsung cihazlarda bu sorun var artık turk telekom ve samsung arasında bir sorun mu var bilemeyiz

6 saat sonunda konu otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.