Bınamıza gigafiber kutusu geldi

iyi günler. esenler tuna mahallesinde oturuyorum. halihazırda TurkNet kullanıyoruz. binamıza 20-25 gün önce gigafiber kutusu geldi ve bize 20-25 gün sonra TurkNet’e gigafiber için haber vermeniz gerek dendi. numara ile veya online işlemlerde gigafiber ile alakalı soracak yer yok. acaba burada bu konu halledilebilir mi? veya ne yapmamız gerekiyor?

Destek kaydından paket değişikliği talebinde bulunabilirsiniz

TurkNet’in internet sitesinde altyapınızı kontrol ettiğinizde Gigafiber gözüküyor mu? Kontrol edebilir misiniz?

daireye kadar kablo bağlanmadı sadece binaya bağlandı o yüzden gözükmüyor.

Daireye kadar kablo başvurudan sonra çekiliyor zaten. Eğer altyapı sorgulamasında gözükmüyorsa hat henüz aktifleştirilmemiştir. Yani henüz başvuru yapamazsınız. Aralıklarla kontrol edin altyapınızı Gigafiber gözüktüğü anda da destek kaydı oluşturup geçiş işlemleri için bilgi alabilirsiniz.

Merhaba @reuen, bana özel mesaj üzerinden açık adresinizi iletir misiniz? Ben kontrol ederek size yardımcı olmaya çalışayım.

zaten benim sorunum da bu. 20 gün sonra TurkNet’e haber verin ekip modem ile gelsin dairenize bağlasın dendi. yani daha başvuruyu yapmam gerekiyor.

Tabii süreç işleyişi bu şekildedir. Siz bana özel mesaj üzerinden ulaşın. Ben size buradan yardımcı olmaya çalışayım.

Bazen süreç uzayabiliyor. Forumdan gördüklerimi aktarıyorum. Enes Bey yardımcı olacaktır

tamamdır adresimi size gönderdim

Teşekkürler. Mesajınızı aldım. Size geri dönüş yaparak bilgi vereceğim.