Binada fiber kutu var fakat daireler bakır kablo

Merhabalar, türktelekom tarafından fiber internet hizmeti almaktayım fakat binada fiber kutu bulunmasına rağmen dairelere bakır kablo çıktığından TurkNet müşteri hizmetlerinden alt yapı sorgusu yapıldığında hipernet sonucu ortaya çıkıyor, binada halihazırda fiber kutusu bulunuyor dairelere kablo çekmek için ne yapılmalı? TurkNet’e geçmek istediğimden türktelekoma danışmadan önce buraya iletmek istedim

Ayrıca TurkNet’in kadıköy fiber sayfasında sokağımızın ismi geçmektedir

Gigafiber için müşteri temsilcisinden bilgi alabilirsiniz. İletişim numarası bahsettiğiniz sayfada var. Binaya kadar fiber hizmetinde bina girişinde bir kutu olur oradan dairelere bakır kablo (ethernet, Cat kablo) ile dağıtılır.

1 Beğeni

Evet eve kadar fiber. Ama konu sahibi TT fiber üzerinden hizmet alıyorum demiş.

Konu hakkında ilgili iletişim numarasını aradım 3 kere ard arda sadece alt yapınız hipnernet denilip gerisi getirilmedi, daha teknik bilgi alabileceğim bir iletişim numarası istediğimde öyle bir yer yok denildi, ben de direkt olarak sponsorlukları olan Videoyun ile konuştum kendileri binamızda fiber kutu olsa bile dairelere bakır kablo çıktığından hipernet gözüktüğü, fiber olsa dsl telefon kablosu değil sfp kablosu ile bağlanılacağını iletti, sorunu Videoyun sayesinde teknik olarak öğrenmiş oldum fakat halen binamızdaki fiber kutusundan dairelere nasıl fiber kablo çekilecek bilgim yok TurkNet müşteri hizmetleri kesinlikle boşlukta bırakıyor, buradan da destek alamazsam türktelekoma danışacağım

Binanıza TurkNet gigafiber altyapısı gelirse daireye kadar fiber kablo çekiliyor. TT ise binaya kadar vermiş sizde hizmeti. :person_shrugging:

Sizi müşteri hizmetleri yapmak lazım gerekli nitelikleri gayet iyi sağlıyorsunuz nazarlar değmesin, anlaşılan TurkNet’in herhangi bir konuda yardım edebileceği bir birimi veya niteliği yok kimseye bu firmayı önermiyorum iyi günler diliyorum

1 Beğeni