Bina içi kablo sorunu hız düşük

Hattım 74 Destekliyor

işaretli olan kablolar benim ilk olarak kırmızı mavi olanı kesip tekrardan birleştirdim hız 64 oldu ilk defa . sonra gri olanı kestim birleştirdim hız ge 40 a sabitlendi birkaç kere daha denedim hala 40 a sabitli

diğer kabloların benimle bir alakası var mı başka bağlantı benim hattı etkiliyor galiba

Binada 4 daire var

yeşil ve sarı oklu kablolarlar mavi delik den benim daireye geliyor şuan yeşil olana bağlı sarı olanın boş da galiba ben ondan şüpheleniyorum

sarı olanı kopardım bir faydası olmadı modemi direk duvara bağladım sonuç aynı evin içine giren kabloda da sorun yok
siyah bant sarılı bir kablo daha giriyormuş delik den içeri

Selam @kml, TurkNet üzerinden hizmet alıyorsanız müşteri numaranızı özel mesajlar üzerinden iletebilir misiniz? Hat değerlerinizi kontrol ederek yardımcı olacağım :pray:

Turk net kullanmıyorum Hatdeğerrim böyle koblorı ilk kesip tekrar birleştirdiğimde snr marjin 15 olmuştu hız 64 e çıkmıştı sonra ben tekrardan söküp takınca 40 sabitlendi gene neyapdıysam 64 eçıkaramadım tekardan

VDSL Port Details       Upstream         Downstream
           Line Rate:     15.490 Mbps       40.513 Mbps
Actual Net Data Rate:     15.353 Mbps       40.442 Mbps
      Trellis Coding:         ON                ON
          SNR Margin:       14.7 dB            8.4 dB
        Actual Delay:          0 ms              0 ms
      Transmit Power:        8.2 dBm          14.3 dBm
       Receive Power:       -5.3 dBm           5.7 dBm
          Actual INP:        0.0 symbols       0.0 symbols
   Total Attenuation:       13.4 dB            8.6 dB

Attainable Net Data Rate: 25.224 Mbps 42.801 Mbps
VDSL Band Status U0 U1 U2 U3 D1 D2 D3
Line Attenuation(dB): 0.3 10.9 17.2 N/A 6.6 15.9 25.4
Signal Attenuation(dB): 2.3 13.1 17.3 N/A 6.5 15.5 25.2
SNR Margin(dB): 13.4 23.3 11.3 N/A 8.4 8.4 8.5
Transmit Power(dBm):- 7.4 3.5 6.2 N/A 12.0 7.9 7.3

Muhtemelen kablolar eskidir, uçları açıkta kalıp oksitleniyordur. Kablo kalitesi de düşük olabilir. Kablonuz eski ise değiştirin, bağlantıları nizami yapıp izolasyon bandı ile kapatın. Bizim binada benzer durum vardı, tek çözüö ya bakır kabloyu değiştirmek, ya fiber’e geçmekti. Turk Telekom’a baş vurdum 3 sene sonunda fiber çektiler aktivasyon bekliyorum.

Hizmet aldığınız sağlayıcı ile iletişime geçip profil tanımını kontrol etmelerini söyleyin. Ve hattın maksimum kapasitesinin bilgisini talep edin.

74 alıyorum maxsimum sorun benim kablolarda kesin
kırmızı işaretli kağıt benim bunuda lik TurkNet bağlamıştı 3 sene önce ozamandan beri 40 alıyorum hat 40 dan faz kaldırmıyor diye üstüne düşmedim şimdi kabloları kurcalıyıp 64 e çıkınca kablo dan kaynaklı problem olduğunu öğrendim

Sizin daireye giden etiketli kablonun karşılığını (TT kablosunda ki karşılığı) bulabilir iseniz direkt reglete girmeden doğrudan bağlayıp deneyin. Bulamaz iseniz dokunmayın derim.

reglet de beyaz ve mavi bağlı daireme bağlı olanlar resimdeki gib yukardan bişey yapılabirmi

Kusura bakmayın geç cevap için. Sorun devam ediyor ise reglet e hiç giriş yapmadan TT tarafında ki kendi uçlarınıza daireye giden kabloyu bağlayıp bir deneyin derim.

2 Beğeni