Bina içi fiber hat ve aktivasyon sorunu

Merhaba, Geçen hafta Türk telekom ekipleri binaya gelip benden bina içi fiber hat döşemek için, döşerken duvarı delmek için izin istedi. İzni verdim. Şuan malzememiz yok yarın sabah gelip döşeyeceğiz dedi ama gelmediler. Bendd TurkNet’e fiber internet aboneliği için başvuru yaptım başvuru ekranında fiber altyapı gözüküyor. Türk telekom binaya siyah fiber ankastre kutusunu koyup dış bağlantısını yapmıştı. Bugün TT aktivasyon ekibi arayıp binanıza tesisat çekildi mi diye sordu bende çekilmediğini söyledim. Ankastrenin fotoğrafını çekip gittiler. 2 öğrenci online ders alamıyoruz. Sizce süreci hızlandırmak adına ne yapmam gerek?

Haftasonu ve sokağa çıkma yasağı olduğu günler aktivasyon ve bu daire içi fiber çalışmaları yapıyor mu türk telekom?

Telekomünikasyon şirketi diğer kamu hizmeti veren çalışanlar gibi bu yasaklardan muaftırlar.

Teşekkürler konuyla ilgili bir fikriniz ve ya bilginiz var mı acaba?

Fotoğrafları altyapı birimine iletecek olabilirler, emin değilim süreçten maalesef.

1 Beğeni

Altyapı için türktelekomlamı görüştünüz yoksa TurkNet 'e başvuru yapınca kendilerimi geldi?

Benim bir arkadaşım 1 yıldır TT fiber kullanıyordu taahütü bitti ve TurkNet 'e başvuru yaptı, TT TurkNet 'e orda altyapı yok demiş, şimdi tekrardan TurkNet başvurmuş TTye bakalım daha ne kadar uğraştırıcak Türk Telekom.

1 Beğeni

Sokağımın tam karşısına 926 konutluk site yapılıyor o yüzden bütün mahalleye fiber döşendi. Ben aramadm

TurkNet aşırı yavaş aktivasyon konusunda

Türknetlik sıkıntı yok 2 gün içinde açıcaklarmış fakat türk telekom izin vermiyor orda öyle bi altyapı yok diyomuş, şimdi kanıtlarla birlikte tekrar başvurmuşlar bakalım ne kadar süründürcek TT

1 Beğeni

Bizim mahalleyede fiber döşendide kapının önüne siyah bi kutu koyup gittiler binadaki kablolamayı yapmadılar onu sormuştum

Yok kendileri binaya gelip bina içine fiber döşeyeceğiz diyip izin istediler yarın sabah gelicez dediler gelmediler.

İlçe neresi arnavutköyse eğer muhtemelen bizede gelirler

Gaziosmanpaşa 7/a etap bölgesi

1 Beğeni

Türk telekom TurkNet 'e böyle bir durum olduğunun bilgisini vermemiş. Dünde bugünde türknetle görüştüm hala bildirmemişler.

Konu hakkında tecrübesi ve ya bilgisi olan var mıdır?

1 Beğeni

Hocam telekoma telefonla ulaşın, ön başvuru talebi bırakın en ucuz paketten, bağlantıları tamamlamadınız henüz bi an önce tamamlayın deyin. Tamamlanınca da arayıp vaz geçtim istemiyorum diyebilirsiniz( hiç bişey imzalamayın, sesli onaylara dikkat edin )
Sonra tekrar TurkNet :smiley:

1 Beğeni

Çok uzun sürer ya :frowning: derslerim var

TurkNet başvurusunu iptal etmeyin bunları yaparken

@mehmetcan abi bu konuya bir önerin var mı hala çözemedim