Bina dışına kutu koyuldu hangi firmanın?

Arkadaşlar sokakta İlerideki binanın duvarına bu kutudan koydular üstünde isim yazmadığı için kime ait olduğunu göremedim Turkcell’e sordum önce bizim kutu dedi sonra bizim değil dedi TurkNet 'e sordum bizim kutumuzda isim yazar dedi genelde bina dışına koyulan Kutularda isim yazmıyor bu kutu Turkcell’in mi TurkNet’in mi bilen cevap verirse öğrenmiş oluruz

Merhaba,
TurkNet GigaFiber kutuları aşağıdaki gibidir. Bu kutu TurkNet’e ait değildir.

image

dışarı konulan kutu Optik fiber dağıtım kutusu TurkNet ’ in değil hocam TurkNet’ in OFDK kutusu siyah renkli oluyor

Hocam Google görselleri baktım TurkNet’in dağıtım kutusu buna benziyor onlar da aynı kutu aynı renk vardı

Merhaba Mesajı tam anlamadınız galiba Ben bina içine koyulan kutudan bahsetmiyorum mesajımda binanın dışına koyulmuş kutudan bahsediyorum dış kutular genelde isim yazmıyor

Benim evimin camının altına TurkNet ’ in koyduğu kutu bu hocam sürekli bu kutuya kablo takılıp takılmadığını kontrol ediyorum her gün kendisini hiç sevmem :rofl:

Merhaba,
Geri dönüşünüz için teşekkürler. Kablolar siyah TurkNet’e ait bir kutu olabilir. (OLT) Ama kesin olarak TurkNet’e mi aittir bilemiyorum.

27 nisanda camımın altına takılan kutuyu yukarda ekledim TurkNet ’ in OFDK kutusu yukardaki eğer rengi değiştiyse bilmem.

Normalde siyah kablolarda TurkNet Drop kablo yazıyormuş ama Bize gelen Kabloda sadece fiber optik kablo yazıyor Dün Türk Telekom ekibi arıza için gelmişti o da kabloyu gördü bu TurkNet’in onlar havadan çekiyor dedi Google’a TurkNet gigafiber yazıp görsellere bakınca bina dışına takılan Beyaz dağıtım kutusu var benim fotoğraftaki kutunun Aynısı gibi görünüyor sokaktaki bina durumuna göre Siyah veya beyaz kutu takabilirler

1 Beğeni

Yer neresi ? İstanbul Büyükşehir Belediyesi çok hızlı ve ciddi şekilde fiberoptik kablo ağı döşüyor. Küçükçekmece civarı bitti alt yapı. Şu an 12-15Km çekildi. 100-150km civarında döşenecek. Kutu kime ait bilemem ancak bu bilgiyi de yazmış olayım.

3 Beğeni

bilgili değilde meraklıyım diyelim istediğim şeyler olunca merak edip araştırırım :slight_smile:

1 Beğeni

gaziosmanpaşa belediye ile alakası yok superonline fiber işlemleri yapıyor yakın sokaktaki TurkNet gelen birisine sordum siyah argedit kutu koyulmuş bu kutu da solun kutusu oluyor ozaman türknetin kutusu ortada yok

Tutknetin olabilir hocam çünkü bina uzerinden dışa vurulan kutu onların, tamam normalde siyah olması lazım bendekide siyah ama geçen fatih mahallesinden geçtim o mahalle bütün sokağı gifafiber aktif bazılarına bu beyazdan takmislardi ama sen gene tam adres olarak burdaki yöneticilere atıp sorgulama yaptırabilirsin. Daha sağlıklı cevap verirler :grinning: tahminime göre %90 TurkNet çünkü bundanda takılan beyaz da görmüştüm normalde full siyah takarlar :grinning:

1 Beğeni

Destek Hesabına yazdım görseli attım proje ekibine bildirmiş Onlar da bu kutu bize ait değil biz takmadık demiş

3 Beğeni

@alperenatici @Eren @Jax

merhaba beyaz kutuya giden kablonun çekim noktasından fotoğraf çekip üstündeki yazıya baktım turkuaz kablo TurkNet drop kablo yazıyor demekki TurkNet sokak dağıtım kutularını değiştirmiş beyaz takılıyor sokak kutusu da geldiğine göre bina içine takılacak kutu kaldı birazn önce gelse kavuşsak

Hayırlı olsun bina içine en kısa sürede takılır inşallah kutu benim gibi süreç uzamaz benim tüm işlemler hızlıca ilerledi senin resimde gösterdiğin beyaz kutuya benim attığım resimde rengi siyah kablo takmaya gelmedi adamlar yoğunluk falan diyoruz da Tekirdağ’ da ne yoğunluğu olacak bu kaar onu anlamadım. Yoğunluk olsa arkadaşıma ve diğer mahallere de gelmemesi lazım gigafiber ’ in adamlar bilerek gelmiyor herhalde.

@Jax bizim dağıtım kutusuna kablo takmışlar bu kutuya giden kabloyu inceledim turkuaz kablo yazıyordu onuda zaten TurkNet kulllanıyor bina içinede kutusunu takarsa fazla bişey kalmıyor

2 Beğeni

Alıyorsun merdiveni çıkıyorsun oraya bakıyorsun kabloya TurkNet yazıyor mu işlem tmm :smiley:

2 Beğeni

Şu lanet olası kalın kabloyu adamlar benim siyah (Optik fiber kutusuna) inatla takmadığı için 110 gündür bekliyorum hocam en kısa sürede inşallah aktif olur 1000 lik hızın.Şu lanet olası kutuyu ve kabloyu görünce sinirlenirim zıplıyor artık yerinden :smiley:

@Jax benimde bina içinde kutu yok aynı durumdayız kutu gelse bide aktivasyon süresi beklemesi var :smiley: