Bina Ankastre Kutusu ve Hat Değerlerim

Merhaba, yaklaşık 1 haftadır TurkNet müşterisiyim ve önceki servis sağlayıcımda o kadar çok başım yandı ki herşeyi yenileyip kafamı dinlemek istiyorum. Bina girişindeki ankastre kutumuz işler acısı. Elektrikçiye söylüyorum o sorumluluğa giremem diyor, turk telekoma söylüyorum müşterimiz değilsiniz yardımcı olamayız diyor. E TurkNet 'e söyledim en son o da arıza kaydı başlatıp durumu çözüldü olarak düzeltti.
Gerçekten yenilemek bile değil, bi ekip gelsin bu kablolamayı düzeltsin, şunun kapağını sağlam bi kapatalım istiyorum.
Acaba ne yapmamı önerirsiniz?

İkinci olarak hat değerlerim bu şekilde ve bana 75 mbps hız verilebileceğini görüyorum. Bu kutunun toparlanmasını ile mi alakalı yoksa tesisatımı yenilememi önerir misiniz?
Hat değerlerimi yorumlarsanız çok sevinirim

DSL bağlantı tanılama
Standart - ITU G.993.2 (VDSL2)
Hat durumu - showtime
Mod - VDSL2 CPE
VDSL profili - 17a
Bağlantı hızı - 51196 kbit / s I 8192 kbit / s
Atanabilir hız - 82719 kbit / s 26783 kbit / s
Gürültü marjı - I 13.8 dB I 21.6 dB
Sinyal gücü seviyesi - I 13.1 dBm 17.2 dBm
Sinyal zayıflaması - 11.8 dB I 0.1 dB

Bunu bölgenizdeki saha ekibiyle görüşerek hallettirebilirsiniz başka yolu yok.

1 Beğeni

Ulaşabileceğim cep telefonu numaraları var mı? Yoksa müdürlüğe mi başvurmam gerekiyor?
ve bir şey daha soracağım izninle… Hızımı 2 gün önce 35’den 50ye çıkardım. Turknetin kendi hız testi 30u bi türlü geçemezken speedtest.net’den 40 üstü sonuç alıyorum bunun sebebi nedir?

Kablolu testmi?
Herhangi bir iletişim numaraları bulunmuyor santral adresinizi biliyorsanız oraya gidipde söylebilirsiniz.

Yok hayır wifi ile bağlanıyorum sadece bi tarafta farklı sonuç alırken diğer tarafta da farklı sonuç almak kafamı karıştırdı.
Çok teşekkür ederim santral adresimi biliyorum, gidip bi bakayım

1 Beğeni

Sanırım modeminizde 5GHz yok 5GHz modem alarak stabil indirme hızları görebilirsiniz kablosuzda.

Yok siz beni yanlış anladınız, hızım sadece turknetin kendi hız ölçme servisinde düşük çıkıyor ve modemim 5 ghz destekliyor fakat elimdeki cihazlar malesef desteklemiyor.
Son olarak hat değerlerimi yorumlar mısınız? Stabil 75e yükseltmem için ne gerekiyor? Dediğim gibi kablomu değiştirmemi önerir misiniz?

Kabloda bir sorun gözükmüyor hattınız 50 için uygun 75 de sorun olabilir.