Beyler Bir bakarmısınız?

Tam da benim şu an yaşadığım durumu özetliyor. Dslam da 40 mbps sınırı vardı. TurkNet e destek kaydı açıp kaldırıp kaldıramayacağıni sordum teknik arkadaş kilidi kaldırdı modeme tanımlı hız 40 tan 51 e çıktı. Ama sorunlar yumağı hemen başladı. Modeme gelen hız 51 olmasına karşın hiç o hıza yaklaşamadım. Hadi %30 kayıp ile hız testi aldığımızı varsayalım. Hız testi sonuçları 30 ile 37 arası değişiyor bazen 40 i geçiyor. Hız düşük kaydını çözümü olmadığı için ben kapattım. Bugün hava rüzgarlı idi internet hattı ise direkler ile bana ulaşmakta önce hızım düştü ardından kopma oldu. Dedim çalışma vardır düzelir sonra yine tekrar etti gittim PC yi açıp modemi kontrol ettim. Crc hataları almış başını gitmiş ama zayıflama ve snr değeri aynı. Modemi sıfırdan kurdum değişen bir şey olmadı yedek modemi çıkarıp kurdum düzelir gibi oldu hatta Max hız bile yükseldi ama hız testinde hızım daha da düştü. Az önce tekrar Asus u taktım crc devam ediyor mu diye hiç hata olmamış ve bağlantı hâlâ stabil. Ben tüm bunları dslam kilidinin kaldırılmasına yorumladım. Çalışıyor ise dokuma teorisi tam anlamıyla böyle açıklanabilir.

2 Beğeni