Beyler Bir bakarmısınız?

Beyler 10 unda vae işlemleri tamamlandı ankastre kutu bağlantısı yapılacaktı 14.07.2020 tarihinde gelmişler ve bir mesaj bırakılmış TurkNet e Telekom ekipleri dikkatine lütfen dsl hatttını sonlandırınız diye ondan sonra kabloya baktım benim kullandığım kablo değildi başka birin kablosuna bağlamışlar 2 kişi olarak kullanıyoruz bir kabloda ne yapmam gerekir. TT ekipleri nasıl bağlamışlar anlayamıyorum. Bence oyalıyorlar beni 10 unda ve işlemleri bitti 24 üne geldik hala ankastre bağlantısı yapılmadı hala vae alt yapısında değilim. @bekir.kopuz @sinan.kurmus Bir bakın lütfen bu durumdan gerçekten baydım 3 aydır 1 mbs hız alıyorum yapadayım vae ye geçtik dedim bir türlü ankastre bağlanmaması yüzünden mağdur kaldım.

Hala fiziksel durum kapalı ya şaka gibi herşeyi vae üzerinde değişti ama bir türlü va de degilim .
Karşı komşumda aynı ankastre ye bağlı değerlere bak birde benimkine ya.Ne yapayım ben şimdi gideyim kabloları söküp eski kabloyamı bağlayayım anlayamadım.

Müşteri numaranı DM üzerinden gönderir misin kontrol ettirelim.

bu yapa durumu gerçekten can acıtıcı oldu. bir kullanıcı burda TurkNet deneyimini ve yapayı yazmış. bence en iyi özeti yaşananların.

DH de ki TurkNet yetkilisinin cevabı şu şekilde “Merhaba, altyapınızın desteklediği 100 Mbps’e kadar hız veriyoruz. Vae’den yapa’ya geçtiğimizde hız farkını mesafeyi göze alarak geçişi yapıyoruz. Vae’den yapa’ya geçmeniz durumunda hızınızda yarı yarıya düşüş varsa tekrar Vae üzerinden hizmet verebiliriz. Bu konuda yardımcı olmak isterim. Aynı binada yüksek hız alan abonelik varsa hizmet numarasıyla kaç Mbps aldığını belirterek modem buluşması gereken hızda buluşmuyor kaydı açarak benimle paylaşabilir misiniz? Ben takibini yapacağım.” Hız yarı yarıya düşüyor ise geçirmiyoruz veya tekrar vae geçişini yapıyoruz şeklide.

1 Beğeni

bi alman atasözü vardır " çalışıyorsa dokunma" .onun için benimki çalışyorsa dokunmamalarını tercih ederim :slight_smile: malum bir dokununca bin ah işitiliyor :slight_smile:

Tam da benim şu an yaşadığım durumu özetliyor. Dslam da 40 mbps sınırı vardı. TurkNet e destek kaydı açıp kaldırıp kaldıramayacağıni sordum teknik arkadaş kilidi kaldırdı modeme tanımlı hız 40 tan 51 e çıktı. Ama sorunlar yumağı hemen başladı. Modeme gelen hız 51 olmasına karşın hiç o hıza yaklaşamadım. Hadi %30 kayıp ile hız testi aldığımızı varsayalım. Hız testi sonuçları 30 ile 37 arası değişiyor bazen 40 i geçiyor. Hız düşük kaydını çözümü olmadığı için ben kapattım. Bugün hava rüzgarlı idi internet hattı ise direkler ile bana ulaşmakta önce hızım düştü ardından kopma oldu. Dedim çalışma vardır düzelir sonra yine tekrar etti gittim PC yi açıp modemi kontrol ettim. Crc hataları almış başını gitmiş ama zayıflama ve snr değeri aynı. Modemi sıfırdan kurdum değişen bir şey olmadı yedek modemi çıkarıp kurdum düzelir gibi oldu hatta Max hız bile yükseldi ama hız testinde hızım daha da düştü. Az önce tekrar Asus u taktım crc devam ediyor mu diye hiç hata olmamış ve bağlantı hâlâ stabil. Ben tüm bunları dslam kilidinin kaldırılmasına yorumladım. Çalışıyor ise dokuma teorisi tam anlamıyla böyle açıklanabilir.

2 Beğeni

Sayfaya sığmadı buradan devam ediyorum :joy: şu an rüzgar yok umarım hatlardan dolayı yani rüzgar nedeniyle bu sorunu yaşamışımdir. açtığım destek kaydına da yaptığım tüm işlemleri ve sonuçlarını yazdım umarım okurlar ve ona göre aksiyon alırlar. Son not olarak da tekrar dslam i kilitlemesini istedim umarım yaparlar. Çünkü 40 gelirken hız testi 38 sabitti. İyi geceler dilerim

2 Beğeni

size de iyi geceler. paylaştığınız bilgiler için teşekkürler :slight_smile:

1 Beğeni