Belli saatlerde internet yavaşlıyor

35 mbps internet kullanıyorum.Akşam 8-9 dan sonra internet hızı 20-25 arasında değişiyor ve online oyunlarda internetten dolayı sıkıntı oluyor.

Testi kablosuz yapıyorsunuz, kablolu testte aynı sorunu yaşıyor musunuz?

Kablosuzda normalde 33 mbps hız alıyorum kablolu denemedim benim için önemli olan kablosuz

2.4Ghz bandında kullanıyosanız o saatte çevrenizde fazla kablosuz kullanımı olduğundan kaynaklı yavaşlık olabilir. Bu internetle değil modemin wifi performansıyla alakalı 5ghz modeme geçmeniz gerekebillir. Testleri kablolu yapıp sorunun kaynağını tespit etmeye çalışın.

2 Beğeni

Çevremde internet kullanan sadece 1 kişi var. Modemim dual band fakat 5ghz kapsama alanı dar olduğu için kullanmıyorum

Kablosuzda özellikle 2.4Ghz frekansını sadece modemler değil; kablosuz kulaklık, mikrodalga fırın, telsiz, telefon vb. ürünler de yayıyor. Bu konuda eğer kullandığınız odada çekiyorsa 5Ghz frekansını kullanın. Çekmiyorsa da wifi analyzer uygulaması üzerinden boş bir kanal bulup modeminizin kablosuz kanal ayarını o kanala ayarlayıp bir de öyle deneyin.

1 Beğeni

Selamlar, aynı sorunu ben de yaşamaktayım. Erişim süreleri uzayıp paket kayıpları oluşuyor. Bağlantım doğrudan kablolu ve sorun bu konuda belirtildiği gibi genellikle 20:00-23:00 saatleri arasında yaşanıyor. Ben bu sorunu bulunduğum bölgede 06.11.2020-10.11.2020 tarihleri arasında yapılan altyapı çalışmasından sonra yaşamaya başladım. Konuyla ilgili online işlemler üzerinden bildirim oluşturdum yanıt bekliyorum. Tahminimce sizde de aynı sorun belki aynı belki de farklı nedenlerle mevcut. Sistemdeki talebime doğrudan çözüm sağlanırsa veya yönlendirmeyle ben çözüm sağlayabilirsem buradan bilgi aktaracağım. Sizin de online işlemlerden bildirim oluşturmanızda fayda olacaktır çünkü bu tipte sorun yaşayan kullanıcıların sayısı oldukça fazla, teknik bir sorundan ötürü farklı noktalarda çözüm aramak vakit kaybettirir.

bende aynı sorunu yaşıyorum 20.00 dan 00.00 a kadar ping sorunu var

Wifi 2.4 : 40 ghz kanal 13 al bi değişiklik olacak mi bi bak kanalları değiştir Bir de öyle yap