Bazı Sitelere Israrla Girmiyor

TurkNet 'e yaklaşık 3 ay önce geçtim sayılır. İnternet hızından ve MS sürelerinden memnunum. Ancak şöyle bir sıkıntım var. Bazı sitelere sanki internet yok gibi kesinlikle bağlanmıyor. Örneğin telefon faturamı ödemek için Vo… ne girmek istiyorum. Anında sayfa bulunamadı diyor. Ya da ne bileyim yemek sipariş vermek için biryere girmeye çalışıyorum. Kafasına göre site seçiyor. Ben böyle saçma bir durum daha önce hiç yaşamamıştım açıkçası. Çok rahatsız edici bir durum. Şu anda bile bu yazıyı evdeki internetimden değil, telefondaki hotspottan bağlanarak yazıyorum. Çünkü siteyi yarım yamalak yükleyip bırakıyor…

Tüm cihazlarda aynı problemi yaşıyor musun ?

evet hepsinde aynı sorun var. internette de Birkaç kişi aynı sıkıntıyı yaşamış Turknette

Bu tip bir sorunu bende yaşamıştım ancak düzelttiklerini söylemişlerdi. Şu an bende bir problem yok destek talebi attınız mı ?

şimdi atacağım. Teşekkürler.

Özellikle apple sunucularına bağlanırken internetim çok yavaş. Onun dışında yurtdışında Türkiye’den sık bağlanılmayan sunucularda da aynı sorun yüz gösteriyor. yaklaşık 100/200kbps ile indiriyorum. Ama hız testine gelince 60/30 internet alıyorum. @muratti09 VPN ile dener misiniz ben VPN ile sorunu çözüyorum fakat VPNsiz çözüm istiyorum.

Merhaba. VPN kullanırken dediğiniz gibi sıkıntı yaşamıyorum. Ama VPN de de aynı şekilde hızım yavaşlıyor

Kullandığım VPN’de Türkiye sunucusunda hızda %5, uploadda %33 azalma, Türk test sunucuna ping testindeyse %100 artma oluyor. Kısa vadeli indirme çözümü için kullanıyorum fakat VPN kullandığım için bazı hizmetler bağlantılarıma şüpheli bakıyor ve internette rahat gezemiyorum.

Farklı bir modem varsa denemenizi tavsiye ederim işe yaradığını görmüştüm.

maalesef farklı bir modemle de aynı sıkıntı devam ediyor

Peki dns kullanmayı denediniz mi ?

DNS denedim kısa süreli çözüm sağlıyor şöyle ki; Mesela X bir siteye giriyorum. Gayet güzel açılıyor. Ancak mesela o sırada başka bir site açılmıyor. O da Y sitesi olsun. Y sitesine girmeye başladığı anda bu sefer diğer site açılmaz oluyor. Sanki bana 2-3 siteden fazlasına giremeyeyim diye kota koymuşlar gibi. Az önce sahibinden.com açılıyordu mesela. Şu an sanki internet yok gibi o siteye kesinlikle girmiyor.

Cihazlarınızın tarayıcı önbelleğini ve wifi ayarlarını sıfırlayın.

birazdan denicem teşekkürler