Bazı Cihazlarda bağlanamama sorunu

Arkadaşlar Merhaba, bayadır TurkNet kullanıyorum ama bu sorun başımdan bir türlü gitmedi. Bazı cihazlarda örneğin TV Box ve Smart TV’de internete bağlanamıyorum bir türlü. Aşırı bir yavaşlık söz konusu. Netflix, Youtube gibi uygulamalar maalesef kullanılamıyor. Sorunumu TurkNet Online İşlem Merkezi üzerinden ilettim fakat dalga geçer gibi bir üslupla bağlantınızda sorun yok vs vs diyince daha da sinirleniyor insan. DNS ayarları varsayılanda, değiştirsem de hiçbir şekilde fayda sağlamıyor. Sizce sorun ne olabilir? Sabahtan beridir bununla uğraşıyorum ama bir adım yol alabilmiş değilim.

1 Beğeni

selamlar
aynı sorun bende de var. suphelendim de burayi okduum mesajinizi gordum. cok ilginc. google account servislerine de baglaip oturum acamiyorum… cildiracam. televizyon bildigin cop oldu. dunden beri bende bu sorun bas gosterdi. dns leri degismeme ragmen fayda. etmedi. simdi playstore a giris yapip app da indiremiyorum. kaldim oyle

Benim de denemediğim şey kalmadı maalesef, modemi yeniden kurdum. Onda bile bana mısın demedi.

Arkadaşlar yardımcı olabilecek kimse yok mu?

2 gündür lg smart tv ile hiçbir şeye giremiyorum (netflix, youtube, tivibu go, lg tv uygulama mağazası ve diğer internetli tüm uygulamalar) televizyonun ayarlara girdiğimde internet var görünüyor fakat hiçbir uygulama girmiyor. bende telefonumdan internet paylaşımı yapıp wifi ile bağlandım sorun olmadı bağlandı. tüm saydığım uygulamalar çalıştı. yani problem TurkNet 'te. otomatik dsn ayarını değiştirdim olmadı modeme ve tv ye reset attım düzelmedi TurkNet e yazdım ama bence onlarında durumdan bi haberleri yok.

arkadaslar sorun, google servislerine baglanama. telefon internetinden baglantı oluyor; turk net uzerinden baglanmiyor. dns vb. cozumler ise yaramadı. bu sorun bende smart tv de meydana geldi: bu bilgi ,ilgili arkadaslar icin sorunu izole etme imkani verir belki

Arkadaşlar sorunu ben modem arayüzünden internet kurulum yaptığım yerdeki mru/mtu? değerini 1492den 600’e çekerek çözdüm. Tabii kalıcı bir çözüm müdür bilmemekle beraber stabil bir bağlantı alır mıyım ondan da emin değilim. Şu anlık çözdüm gibi görünüyor.

cihaza manuel olarak dns atamayı deneyin wifi bağlandıktan sonra atama yaptığınız dns alıp almadığını kontrol edin. olmadıysa eğer cihaz ip yapılandırmadan manuel ip ve dns atması deneyin.

bunun cozumu nerede acaba? bizim taraftan olmadigi belli. TurkNet buna bi cozum bulabilir mi acaba? kayit acan arkadaslara yardimci olmamislar.

Benim sorun TurkNet tarafındam çözüldü. Ne yaptıklarını bilmiyorum fakat problem kalmadı. Destek kaydı yazmıştım kapattım