Bayrampaşa Yıldırım Mahallesi'nde Tüm Mahalleye Çekilip Bize Çekilmeyen Fiber

Merhabalar, Öncelikle foruma yeni katırdım ama bu sorun gerçekten canımı sıkmakta yıllardır beklediğimiz fiber tüm mahalleye çekildi, bizim sokağın bir tarafı da dahil ama benim bulunduğum tarafa çekilmedi.

Kablo çeken arkadaşlara pafta başındaki bir binanın yıkılacağı söyleniyor ve fiber çekilmesi engelleniyor kablocu arkadaşlardan Yüksel ve Yahya bey ile alternatif kablo rotaları bulma ve mahalleliyle bu konuda yardımlaşma konusunda sokakları gezdirdim ve 5 binanın daha bağlanması için mutabık bir yol bulduk kendileriyle ama proje olmadığından bağlayamadıklarını söyledi.

Benim binam yeni olduğu için normal bağlantı dahi alamıyorum ve bu durum gerçekten bizi çok üzüyor, konunun gereken yere ulaşıp bağlantı sağlanmasını rica ediyorum mümkün olur ise çünkü bina aralarından geçerek yıkılacak binayı by-pass ederek kablo bağlanması mümkün. Daha geçtiğimiz yıla kadar 10 Mbit aldığımız bu sokağı lütfen es geçmeyin. Bayrampaşa/Yıldırım Mahallesi/Hüner Sokak

@EFG hocamın desteğine ihtiyacımız var

1 Beğeni

İzinle alakalı değil açıkçası bu pafta başındaki binanın işgüzarlığından oldu koca bir pafta kare şeklinde fiber bağlantı yapmadılar. Alternatif rotalar var ama ekip çekmedi kabloyu.

Bu durumu mutlaka planlama ekiplerimiz biliyor ve ona göre bir ayarlama çekmeye çalışıyorlardır :frowning: Keşke böyle bir durum yaşanmasaydı da size de altyapımızı çekebilseydik…

Ah hocam keşke öyle olsa :frowning: , gerçekten zor durumdayız SOL’un taşınabilir cihazını kullanıyoruz öğrenci de var evde. En az 7 abone olan bir apartman. Bu konuda bir teyit alma ihtimaliniz var mı acaba @EFG

@EFG hocam bu konuda bir gelişme var mı bilmek istiyoruz planlama tarafından verilen bir tarih veya herhangi bir çözüm önerisi. Gerçekten bu şekilde olması bizi çok üzüyor.